Санкції проти Росії за вбивство Хангошвілі можуть нашкодити «Північному потоку — 2»

Прокуратура ФРН схиляється до того, що до вбивства в Берліні громадянина Грузії може бути причетна Росія. Якщо це підтвердиться, проти Росії можуть ввести санкції, що може загрожувати енергетичному партнерству країн, пишуть американські ЗМІ.

Як повідомляє американська The Wall Street Journal з посиланням на джерела, прокуратура в Німеччині вже визначила підозрюваного, і він нібито «може бути пов’язаний з урядом Росії». Справу можуть передати федеральному прокурору вже 4 грудня.

У зв’язку з цим уряд Німеччини може бути змушений ввести «дипломатичні або інші санкції», що може загрожувати енергетичному партнерству країн.

Грузинського польового командира чеченського походження Зелімхана Хангошвілі вбили в Берліні 23 серпня. До нього під’їхав чоловік на велосипеді і кілька разів вистрілив йому в спину. За підозрою у вбивстві заарештований росіянин. У доповіді Bеllingcat, The Insider, центру «Досьє» та Der Spiegel стверджується, що російська влада нібито могли допомогти в створенні помилкової особистості передбачуваного злочинця.

Нагадаємо, у вівторок ЗМІ повідомили, що заарештований за вбивство Хангошвілі росіянин «Вадим Соколов» насправді є Вадимом Миколайовичем Красиковим, які вже розшукувався в Росії за вчинення подібного вбивства.

У вересні прокуратура Берліна підтвердила, що підозрюваний у вбивстві громадянина Грузії в центрі Берліна має російське громадянство. Тоді представник прокуратури відмовився коментувати повідомлення про «російський слід» у вбивстві, назвавши їх «спекуляціями».

Перед цим журнал The Wall Street Journal заявив, що за вбивством нібито можуть стояти російська влада.

У Кремлі підкреслили, що злочин не пов’язаний з російською владою.

Хангошвілі був убитий двома пострілами 23 серпня в центрі Берліна по дорозі в мечеть.

МЗС ФРН вже оголосив персонами нон грата та видворив двох співробітників посольства Росії в Німеччині у в зв’язку з вбивством Зелімхана Хангошвілі. «Уряд ФРН тим самим відреагувало на те, що російська влада, не дивлячись на повторювані, настійні вимоги на високому рівні, недостатнім чином співпрацювали при розслідуванні вбивства в берлінському Тиргартені, вчиненого 23 серпня», — наголошується в документі. «Ці очікування були сформульовані статс-секретарем Міхаелісом в розмові з послом Нечаєвим, який відбувся 20 листопада в МЗС ФРН», — вказали в німецькому дипвідомстві, підкресливши, що уряд ФРН «залишає за собою право робити подальші кроки в світлі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...