Рябошапка розповів про «велику кримінальну справу», яка може стосуватися Burisma

Слідство веде «велику кримінальну справу», яка може стосуватися діяльності газодобувної компанії Burisma, до ради директорів якої входив син колишнього віце-президента США Хантер Байден. Це підтвердив генеральний прокурор України Руслан Рябошапка.

«Ми проводимо аудит багатьох справ. В тому числі і одного великого справи, яке в тому числі може стосуватися діяльності компанії Burisma та інших осіб, які причетні до цієї компанії. У справі налічується кілька тисяч томів. Чи не сотень, а тисяч. Тобто це справа не одного дня і не одного місяця «, — сказав Рябошапка в інтерв’ю виданню» Теперішній час «.

За словами генпрокурора, «у тих же американців та їх правоохоронних органів є не менше інформації», ніж в Україні. «В принципі, при бажанні, вони могли б зробити те ж саме розслідування і не менш якісно, ​​ніж ми», — додав він.

Рябошапка підкреслив, що до нього не зверталися представники США з проханням надати будь-які відповіді, посприяти в будь-яких діях щодо Хантера Байдена і компанії Burisma: «Що стосується цієї справи [по Хантеру Байдену], то її немає, — сказав він. — І неофіційно теж немає. Ніяким чином».

Генпрокурор додав, що є «13 або 14» справ, в яких фігурує власник Burisma Микола Злочевський [міністр екології при президенті Вікторі Януковичі]. «Відповідно, від Злочевського йдуть зв’язки до холдингу Burisma. Але по Burisma мені відомо про одну велику справу, з якого виділяють різні епізоди», — пояснив генпрокурор. При цьому він відмовився повідомити, чи фігурує в цій окремо взятій справі Хантер Байден, але зауважив, що рішення про включення його до справи раніше залежало від прокурора Костянтина Кулика, який в даний момент «знаходиться на лікарняному і не прийшов на тестування», тобто не пройшов атестацію. Далі, за словами Рябошапки, справи буде вести новий прокурор, у якого можуть бути інші позиції по цій кримінальній справі.

Він також заявив, що не відчуває будь-якого тиску в зв’язку зі справою Burisma. «У зв’язку з цим розслідуванням — немає. Я абсолютно розумію, що мені треба робити. І будь-якого тиску ні з боку нашого президента, ні з боку іноземних політичних осіб я не відчуваю. У принципі я вільний робити все, що я вважатиму правильним , і те, що відповідає закону. А не те, що хоче хтось з боку», — запевнив Рябошапка.

У США у вересні розгорівся великий скандал навколо телефонної розмови президента Дональда Трампа з українським колегою Володимиром Зеленським, ця бесіда стала приводом для оголошення Палатою представників, контрольованої політичними опонентами президента — демократами, про початок процедури імпічменту щодо американського лідера. Як стверджують правники-демократи, Трамп під час дзвінка намагався переконати Зеленського почати розслідування діяльності на Україні Хантера Байдена в обмін на надання фінансової та військової допомоги Києву.

Хантер Байден в 2014 році увійшов до правління компанії Burisma, а його батько в 2016 році, перебуваючи на посаді віце-президента США, виступав із закликом звільнити генпрокурора України Віктора Шокіна, який починав розслідування діяльності цієї газодобувної компанії.

Джозеф Байден зараз є найбільш імовірним суперником Трампа від Демократичної партії на майбутніх президентських виборах-2020. Тому, на думку демократів, Трамп, чинячи тиск на Зеленського, прагнув заручитися підтримкою Києва в зусиллях дискредитувати Байдена. Зеленський факт тиску з боку Трампа спростував.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...