Румунія викликала посла через заяву представника МЗС Росії

Посол РФ в Румунії Валерій Кузьмін був викликаний в МЗС країни в зв’язку з заявою офіційного представника МЗС РФ Марії Захарової про Національну стратегію оборони Румунії.

Про це повідомило зовнішньополітичне відомство країни. Захарова пояснила підґрунтя включення Росії до списку «загроз» для Румунії.

Держсекретар МЗС Румунії Дан Некулееску заявив російському дипломату, що «згадка про РФ в Національній стратегії оборони Румунії не повинна бути причиною для подиву, оскільки є наслідком відомого поведінки російської сторони в регіоні в останні роки».

«Це поведінка, — стверджував румунський дипломат, — розцінюється як дестабілізуючий, в тому числі в рамках спільних позицій в рамках НАТО і ЄС».

Говорячи про регіональної стабільності на Чорному морі, Некулееску зазначив, що «заходи строго оборонного характеру були прийняті НАТО внаслідок згаданого поведінки РФ».

«Румунська сторона уточнила, що нова Національна стратегія оборони відображає статус Румунії як держави — учасниці НАТО і ЄС, — вказується в повідомленні. — З цієї точки зору програмний документ відображає передбачувану політику прихильності Румунії до євроатлантичних цінностей і міжнародним правом».

У повідомленні наголошується, що «прагматичний діалог, заснований на взаємній повазі, може відбутися в умовах, коли російська сторона проявляє реальний намір в цьому сенсі».

МЗС РФ про стратегію оборони Румунії

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова напередодні заявила журналістам, що Національна стратегія оборони Румунії буде використана для нарощування присутності НАТО і США в Чорному морі. Таким чином, за її словами, Бухарест «вносить свою лепту в подальше зростання напруженості і недовіри в регіоні».

Як зазначила дипломат, зарахування Росії до «джерел глобальних проблем» не є чимось новим. Захід, сказала вона, нерідко використовує цей метод, «щоб списати власні вади, прорахунки і проблеми». У Бухаресті, вважає Захарова, займаються плагіатом, і це «підтверджує дефіцит у румунських політиків самостійного мислення».

Стратегія національної оборони Румунії була розроблена адміністрацією президента і схвалена на засіданні Верховної ради оборони країни. 2 червня її передали на розгляд парламенту, який і повинен остаточно прийняти документ. Текст поки не опублікований офіційно, проте став відомий завдяки витоку в пресу листи президента спікеру палати депутатів.

Росія в цьому документі названа загрозою національній безпеці Румунії, оскільки «зміцнення військового потенціалу по сусідству з Румунією створює серйозні виклики для національних стратегічних інтересів». Це положення розкритикували деякі місцеві спостерігачі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...