Розкрито деталі плану з водопостачання Криму

Комплексний план щодо забезпечення надійного водопостачання Криму передбачає будівництво і реконструкцію водопровідних мереж, каналізаційно-очисних споруд, розвідку запасів підземних вод і буріння свердловин, повідомив глава республіки Сергій Аксьонов.


Раніше прем’єр-міністр РФ Михайло Мішустін повідомив, що Крим отримає близько 50 мільярдів рублів для модернізації системи водопостачання, основна частина коштів буде з федерального бюджету. За його словами, уряд підготував комплексний план щодо забезпечення надійного водопостачання Республіки Крим та міста Севастополь. У ньому передбачені 14 заходів. Мішустін підкреслив, що реалізація плану дасть додаткову подачу води в обсязі не менше 310 тисяч кубометрів на добу, що дозволить повністю забезпечити якісним водопостачанням півострів і його жителів.
Аксьонов підкреслив, що в комплексний план входять, в тому числі, заходи в рамках федеральної цільової програми розвитку Криму на суму близько 45 мільярдів рублів.

«Це, зокрема, будівництво, реконструкція, капітальний ремонт водопровідних мереж на території республіки, ремонти і реконструкція КОС на території Великої Ялти, Алушти, Феодосії, Євпаторії, Керчі, Судака. Крім того, передбачені короткострокові заходи по зниженню втрат в мережах водопостачання Сімферополя і Криму в цілому по вивченню і розвідці запасів підземних вод, буріння свердловин, будівництво водоводу від Бештерек-Зуйського водоводу до Сімферополя та інші заходи в сфері забезпечення надійного водопостачання на загальну суму близько 5 мільярдів рублів «, — написав Аксьонов у соцмережах.

«Уже в цьому році на заходи, спрямовані на зниження втрат в мережах водопостачання кримської столиці, буде направлено 400 мільйонів рублів. Ми приступили до цієї роботи. Ще 250 мільйонів рублів виділені в поточному році на буріння свердловин на водозаборах, ця робота вже йде», — підкреслив Аксьонов.

Глава республіки підкреслив, що в 2020-2021 роках на скорочення втрат в мережах Сімферополя буде направлено 1,7 мільярда рублів, а на реконструкцію, ремонт і капремонт мереж в цілому по республіці — 2,3 мільярда рублів.

«Додаткові кошти будуть за рішенням президента виділені на будівництво опріснювальних установок», — підкреслив Аксьонов.

Поетапний режим обмеження водопостачання і подачі води за графіком у Сімферополі та 39 селах в Сімферопольському і Бахчисарайському районах Криму почався з 24 серпня через посуху і обміління трьох водосховищ. Подача води в місто з водосховищ скорочена майже в два рази, приблизно до 70 тисяч кубометрів. Введено погодинні графіки подачі води тільки вранці і ввечері.

Крім того, обмеження подачі води в нічний час введені з 23 вересня в Алушті та прилеглих прибережних селищах на південному березі, а також з 14 жовтня в Білогірську.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...