Росія жорстко відповіла білоруським спецслужбам

Посол Росії в Мінську Дмитро Мезенцев зробив кілька жорстких заяв з приводу затримання в санаторії «Белорусочка» групи російських громадян.

Трактування факту затримання росіян як «спроби втручання у внутрішні справи республіки — не має під собою ніяких підстав».

Дипломат заявив, що прибули в санаторій «Белорусочка» під Мінськом росіяни, були змушені це зробити в зв’язку з тим, що «запізнилися на рейс з Національного аеропорту».

«Вони мали намір вилетіти з Мінська в Стамбул 25 липня і не планували перебувати в республіці як би там не було тривалий час, а багато пізніше планували повернутися в російську столицю з іншої держави також літаком, минаючи територію Білорусі», — повідомив Мезенцев.

Він підкреслив, що їх приїзд до Білорусі пов’язаний з укладеним контрактом з однією з комерційних фірм, зареєстрованих саме в Білорусії (кожен з прибулих росіян мав з цим підприємством укладений трудовий договір).

Посол не виключив, що затримані росіяни «можуть бути співробітниками приватного охоронного підприємства, яке — в рамках виконання зобов’язань за комерційним контрактом — покликане забезпечувати охорону енергетичної інфраструктури та ресурсів за кордоном — аж ніяк не в Білорусі».

Мезенцев також повідомив, що зустрівся з міністром закордонних справ Володимиром Макєєм і підкреслив, що посольство РФ «зобов’язана і забезпечить захист прав російських громадян».

«Доступ консульських співробітників до наших громадян має бути оперативно забезпечений. Нами вже направлена ​​відповідна нота на адресу зовнішньополітичного відомства республіки», — зазначив посол.

Він також заявив, що російська сторона чекає від спецслужб Білорусі «доказової інформації, яка б підтверджувала обґрунтованість проведеного затримання російських громадян і пред’явлених їм звинувачень».

Російський посол висловив надію на те, що журналісти «не допустять надалі звинувачувального тону в освітленні ситуації, що склалася».

Він також з іронією зазначив, що «носіння камуфляжу, як і небажання підтримати хлібосольні слов’янські традиції, неготовність підняти добру чарку за друзів — в період перебування в будь-якому санаторії Білорусі — не бачаться підставою для такої пильної уваги ЗМІ, як і основою для дій правоохоронних органів без переконливих та вагомих на те підстав».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...