Росія висунула США рахунок на 660 тисяч доларів за «гуманітарну допомогу»

Росія висунула США рахунок майже на 660 000 доларів за поставку партії медичної допомоги, в якій знаходилися тисячі предметів, які зазвичай не використовуються американськими лікарями — в тому числі, протигази хімічного типу і гумові рукавички, які використовуються під час домашнього прибирання.

Про це свідчать урядові документи, які виявилися в розпорядженні журналістів ABC News, повідомив телеканал.

До складу «гуманітарного» вантажу також увійшли 45 апаратів ШВЛ, які не можна було відразу ж використовувати через те, що вони були розраховані на напругу 220 вольт (в США всі споживачі електричного струму розраховані на напругу 110 вольт). Про це АВС розповіли два джерела в адміністрації.

Залишається невідомим, наскільки корисним виявився російський вантаж, доставлений в нью-йоркський аеропорт імені Джона Кеннеді, для довколишніх лікарень, саркастично зауважують журналісти.

Уряд США повідомив, що партія російської допомоги була передана властям штатів Нью-Йорк і Нью-Джерсі, які поки не відповіли на запитання телеканалу про те, чи був вантаж переданий в лікарні або залишився на складі.

Росія також передала США тисячі респіраторів, хірургічних рукавичок, медичний спецодяг і антисептики.

Проте, склад і вартість вантажу, про які раніше нічого не повідомлялося, суперечать публічним заявам Кремля і президента Дональда Трампа, ставлячи питання про те, яку саме мету переслідувала Москва, висилаючи партію «гуманітарної допомоги» в США.

Можливо, що головною метою стало бажання Кремля провести гучну піар-акцію. Представники американського національної розвідки називають подібні «спецоперації» кампаніями по дезінформації.

«Мене не хвилює російська пропаганда», — сказав Трамп журналістам на брифінгу 2 квітня. Він повідомив, що пропозиція про поставку вантажу надійшло йому від Путіна під час телефонної розмови.

«Він запропонував безліч медичних, високоякісних виробів, які я прийняв, і це може врятувати багато життів. Я б брав це щодня», — сказав Трамп, хоча він вже прекрасно обізнаний про те, що Путін надіслав йому нікому не потрібний мотлох.

Російські ЗМІ написали, що Росія зробила США «гуманітарну допомогу», яку жителі Нью-Йорка отримали «з вдячністю». Російський МЗС заявив, що Кремль покриває половину вартості вантажу, а іншу половину покриють влади США.

Відповідно до російського Міністерства закордонних справ, поставка партії була профінансована Російським фондом прямих інвестицій, який опинився під американськими санкціями ще в червні 2015 року через анексію Росією українського Криму.

Крім того, частина апаратів ШВЛ була виготовлена ​​на сибірському заводі, що належить російській державній компанії, що також знаходиться в списку санкцій США через вторгнення Росії в Україну в 2014 році.

Документи з описом складу російського вантажу були передані компанії ABC News Федеральним агентством з управління в надзвичайних ситуаціях, яке займається координацією дій федерального центру в зв’язку з пандемією коронавірусу.

За даними агентства, до складу вантажу російські включили 4000 «повнолицевих масок M-95 з фільтрами», які являють собою протигази військового призначення, що використовуються для захисту від хімічних і біологічних бойових речовин.

Маска, яка була насправді необхідна медичним працівникам — респіратор типу N-95, що не покриває все обличчя.

В агентстві додали, що тим же рейсом в Нью-Йорк з Москви доставили 15 000 респіраторів, близько 80 000 упаковок антисептика, 30 000 хірургічних рукавичок і близько 400 000 одиниць медичного одягу.

«Держдепартамент отримав остаточний рахунок від уряду Росії на суму 659 283 доларів, — сказав представник FEMA агентству ABC News, — Як тільки будуть отримані інструкції по маршрутизації платежу, Державний департамент переведе гроші Росії, а FEMA відшкодує витрати Державному департаменту».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...