Росія розмістить в Чорному морі нові фрегати для протистояння НАТО

Росія розмістить в Чорному морі нові фрегати для протистояння НАТО

Чорне море – одне з основних місць протистояння Росії і НАТО. Останнім часом загроза з боку НАТО зростає, і це штовхає Росію на відповідні дії.

Так, у Чорному морі з’являться нові російські фрегати, щоб не допустити «вільного плавання» кораблів США.
Повідомляється, що Військово-морський флот Росії розмістить в акваторії Чорного моря новітні фрегати проекту 22350, які стануть головною силою в даному регіоні. У зв’язку з цим Чорноморський флот Росії підготував пірси, ремонтні майстерні, арсенали і іншу берегову інфраструктуру.

Раніше розвідувальний літак ВПС США RC-135W, що вилетів з авіабази Мілденхолл в Великобританії, провів розвідувальну операцію над Чорним морем. Російські експерти заявили, що в майбутньому гра в Чорноморському регіоні буде більш запеклою.

Чорне море – головний морський шлях, що з’єднує континентальні райони Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу з Середземного моря, а також важливий регіон, який впливає на комунікацію Росії з Європою. Довгий час акваторія Чорного моря є одним з основних місць протистояння НАТО і Росії. З 2017 року Альянс постійно посилює свою військову присутність в даному регіоні, направляючи туди не тільки різні розвідувальні літаки, а й військові кораблі для здійснення так званого «вільного плавання», щоб сформувати стримуючий фактор для Росії.

Перед лицем “загрози” з боку НАТО Росія вживає заходів щодо захисту своїх інтересів. Згідно з новою редакцією «Морської доктрини РФ», опублікованою в липні 2015 року, «в Чорному та Азовському морях основою національної морської політики є прискорене відновлення і всебічне зміцнення стратегічних позицій Російської Федерації, підтримання миру і стабільності в регіоні». Росія посилила свою військову присутність в Чорноморському регіоні, а також розгорнула в Криму і Південному військовому окрузі зенітно-ракетний комплекс С-400 «Тріумф», систему ППО «Панцир-С», протикорабельні ракети «Бастіон», винищувачі Су-27СМ і Су 30СМ, радіолокаційні станції раннього попередження про ракетний напад «Дніпро» та інші новітні види озброєння і техніки.

Велике значення для Росії має оптимізація структури і будівництво інфраструктури Чорноморського флоту для забезпечення контролю над Чорним морем і Кримом. Розміщення фрегатів проекту 22350 ще більше збільшить реальну силу Чорноморського флоту.

Фрегат проекту 22350 типу «Адмірал Горшков» є першим головним надводним кораблем, спроектованим російським Військово-морським флотом після закінчення холодної війни. Його водотоннажність становить близько 4500 тонн. Корпус корабля виготовлений з використанням стелс-технології, в носовій частині розташована 130-мм артсистема. Фрегат також оснащений установкою вертикального пуску зенітно-ракетного комплексу «Полімнент-Редут», двома багатоцільовими вертикальними пусковими установками 3С14У1 (які можуть бути заряджені надзвуковими ракетами «Онікс» або крилатими ракетами «Калібр-НК»), а також чотирма 533- мм торпедними апаратами.

На думку російських експертів, план розміщення фрегатів російською армією можна розглядати як асиметричну відповідь на вихід США з «Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності», оскільки після виходу з договору Сполучені Штати можуть розгорнути наступальні озброєння в Румунії на західному узбережжі Чорного моря.

«Крилаті ракети фрегатів проекту 22350 зможуть взяти під приціл американську базу в Румунії, що зробить їх потужною силою в чорноморському регіоні». З огляду на те, що дані кораблі можуть бути оснащені крилатими ракетами «Калібр-НК» з дальністю дії не менше 1500 км, а також гіперзвуковими ракетами «Циркон», це додасть велику вагу грі Росії в Чорному морі.

Поділитись