Російські нафтові компанії можуть постачати нафту в США

Російські нафтові компанії можуть постачати нафту в США

Обраний президент США Джо Байден, інавгурація якого відбудеться 20 січня, готується в перший же день підписати документи про заборону канадсько-американського нафтопроводу Keystone XL, повідомляє CBC News.

Це рішення стане подарунком для Росії, оскільки в найближчі кілька років США зіткнуться з нестачею нафти і газу, на якій можуть заробити і російські компанії. Таку думку висловив глава Центру проблем енергетичної безпеки Інституту США і Канади РАН Андрій Корнєєв.

Заборона стане продовженням політики США Барака Обами, в адміністрації якого Джо Байден обіймав посаду віце-президента. У 2015 році 44-й президент США погодився з аргументами екологів, але його наступник Дональд Трамп на четвертий день свого президентства скасував рішення і пообіцяв завершити прокладку нафтопроводу.

У 2018 році проект став більш актуальним через конфлікт з Венесуелою. США відмовилися від закупівель нафти в латиноамериканській республіці, що призвело до проблем у американських нафтопереробних заводів (НПЗ). Технологічно їм необхідний венесуельський або подібний сорт нафти, а взяти його можна було в Канаді.

На цьому тлі НПЗ в США скоротили випуск продукції. Усереднені дані за останній місяць свідчать, що вони закуповували в середньому 14,332 мільйона барелів нафти в добу, що можна порівняти з показниками грудня 1996 року.

На думку Корнєєва, плани з розвитку безвуглецевої енергетики не втілити в життя швидко, а значить, США будуть потрібні додаткові обсяги нафти і газу. Взяти їх можна буде, наприклад, в тій же Венесуелі, і російські компанії мають всі шанси стати посередниками в цій операції. «Це складно і ризиковано, але в цілому можливо», – визнав експерт.

Ще більш реальним варіантом заробітку він бачить спотові поставки газу на американський ринок взимку, особливо якщо вдасться організувати цілорічну проводку танкерів по Північному морському шляху.

Тим часом США вже почали нарощувати імпорт важких сортів нафти, в тому числі з Росії. Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США в жовтні (найсвіжіші дані) оцінювало закупівлі російської нафти в 660 тисяч барелів. За цим показником країна вийшла на друге місце в світі після Канади, яка поставила майже чотири мільйони барелів. Слідом в списку постачальників йдуть Мексика та Саудівська Аравія.

Поділитись