Росії пригрозили жорсткими заходами через Навального

Сполучені Штати пригрозили Росії жорсткими заходами у відповідь на ситуацію з опозиціонером Олексієм Навальним в тому випадку, якщо версія про його навмисне отруєння підтвердиться.

Про це після зустрічі російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова з першим заступником держсекретаря США Майка Помпео Стівеном Біганом розповіли в російському МЗС. Коментар опублікований на сайті відомства.

Дипломати уточнюють, що американська сторона класифікувала подію з Навальний як «інцидент», не чекаючи підсумкових результатів медичної експертизи. Американці підкреслили, що «в разі підтвердження версії про його отруєння як опозиціонера Вашингтон вживе заходів, на тлі яких померкне реакція американського суспільства на російське втручання в президентські вибори в США в 2016 році».

Російські представники охарактеризували ці заяви як неприпустимі та образливі звинувачення. У МЗС підкреслюють, що керівництво Росії виступає за ретельне і об’єктивне розслідування події.

Раніше 25 серпня посол США в Росії Джон Салліван закликав владу Росії негайно розслідувати подію з Навальний. До цього ж закликали владу Франції і представники Євросоюзу.

Напередодні стало відомо, що німецькі лікарі назвали причиною важкого стану Навального знайдену в його організмі токсичну субстанцію. Конкретну речовину, що викликало отруєння, поки не встановлено — в даний момент проводиться ще один великий аналіз. При цьому попередньо повідомляється, що воно відноситься до групи «інгібітори холінестерази», це було підтверджено багаторазово, в тому числі в незалежних лабораторіях.

Вдень 22 серпня російського опозиціонера доставили з Омська до берлінської клініки: до будівлі лікарні під’їхали кілька автомобілів швидкої допомоги та пожежної служби, і його на носилках занесли всередину. Повідомлялося, що німецькі поліцейські встановили цілодобове чергування у клініки.
Навальному стало погано вранці 20 серпня під час перельоту з Томська в Москву, літак екстрено сів в Омську, звідки опозиціонера доставили на швидкій в відділення токсикореанімації. Прес-секретар Навального стверджувала, що в день вильоту він нічого не їв і випив тільки чай в кав’ярні томського аеропорту.

У свою чергу в Євросоюзі допустили, що на опозиціонера Олексія Навального було скоєно замах, і виступили з вимогою провести транспарентне розслідування інциденту.

«Те, що виглядає як замах на життя Олексія Навального» засуджує Євросоюз, заявив представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

За його словами, в Європі наполягають на всебічному розслідуванні інциденту з російським опозиціонером. Він підкреслив, що ситуація з Навальним нагадує замах на життя людини. За його словами, ЄС виступає за те, щоб російська влада негайно почали «незалежне і транспарентне (тобто відкрите і чесне)» розслідування.
Європейський чиновник підкреслив, що світова громадськість вимагає розібратися з фактами, які говорять про отруєння Навального. У разі, якщо версія про замах на вбивство російського опозиціонера підтвердиться, то винні повинні бути знайдені і покарані, резюмував Боррель.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...