Роман Протасевич визнав провину і підтвердив підготовку замаху на Лукашенка

На білоруському держканалі вийшло велике інтерв’ю затриманого в Мінську опозиціонера Романа Протасевича.

Засновник великих Telegram-каналів повідомив, що визнає провину в організації масових заворушень. Крім того, докладно розповів про ситуацію всередині білоруської опозиції. За його словами, противники Лукашенко постійно «гризуться» між собою, а фінансують і курують їх держструктури Литви і Польщі. Крім того, Протасевич підтвердив, що проти Лукашенка готувався замах.

Інтерв’ю із затриманим в Мінську опозиціонером Романом Протасевичем вийшло на білоруському держканалі ОНТ. На самому початку бесіди Протасевич повідомив, що не боїться звинувачень колишніх колег. «Багато хто назве мене зрадником, але мені абсолютно все одно. Я майже впевнений, що вони почнуть мене публічно засуджувати і акції підтримки зійдуть нанівець. Але мені все одно, що вони будуть говорити», — сказав засновник Telegram-каналу NEXTA. Він додав, що на інтерв’ю погодився добровільно, відчуває себе добре, перед зйомками його не гримували.

Протасевич повідомив, що визнав свою провину за звинуваченням в організації масових акцій. «Як тільки мені надали документи, пред’явили звинувачення, я відразу визнав провину по 342-й статті Кримінального кодексу — організація масових несанкціонованих акцій. Заклики, які я публікував, дійсно сприяли тому, що на вулицях почалися заворушення, і Мінськ три дні жив в стані хаосу», — сказав опозиціонер.

Протасевич також повідомив ряд подробиць про роботу опозиційних білоруських медіа. За його словами, особисті дані силовиків, публікувалися в опозиційних Telegram-каналах, передавали «щури» в колективах. Роботу каналу NEXTA координували не тільки співробітники редакції, а й деякі «фахівці», політичні куратори. Вони радилися окремо від журналістів і спускали ним тези для відпрацювання.

Багато подробиць Протасевич повідомив про внутрішню кухню білоруської опозиції. За словами затриманого, існує два основних штаби протестів. Один базується в Литві, його особою стала колишній кандидат в президенти Світлана Тіхановська. Інший розташовується в Польщі, його очолює колишній міністр культури Білорусі Павло Латушко.

Протестні лідери живуть в достатку. За словами Протасевича, Латушко в Польщі знімає квартиру за € 3 тис. Тіхановська живе у великому будинку. «Над її образом працює команда стилістів і дизайнерів. Її охороняє литовський аналог Служби безпеки президента. У неї кортеж з усіма атрибутами. Частина витрат за все це покривається за рахунок литовських платників податків — вони, по суті, зі своєї кишені містять закордонного політика. Почасти це спонсори і підтримка діаспори», — підкреслив затриманий.

Протасевич також підтвердив, що протестуючі опрацьовували силове захоплення влади, готували замах на Олександра Лукашенка. Він повідомив, що спілкувався з двома фігурантами цієї справи — Юрієм Зенковічем і Дмитром Щигельський, виступав посередником між змовниками і штабом Тіхановської. За словами Романа, учасники змови нібито збиралися вивезти з Білорусії сім’ї військовослужбовців вищого рангу. «Ми називали це евакуацією. Після вони повинні були отримати гроші на той випадок, якщо силовий сценарій провалиться», — повідомив він. За його словами, в Білорусі досі діє кілька «сплячих» осередків, частина схронів силовики досі не знайшли.

В кінці інтерв’ю Протасевич попросив не висилати його в так звану ЛНР, де проти нього також порушено кримінальну справу. Повідомив, що переосмислив свою діяльність, сказав, що не хоче більше лізти в політику. Закінчилася розмова тим, що опозиціонер не стримав сліз.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...