Республіканська партія Дональда Трампа втратила контроль над Сенатом США

Демократи виграли одну предвиборчу гонку до Сенату США в Джорджії, а в середу випередили іншу, наблизившись до приголомшливої ​​перемоги, яка дасть їм контроль над палатою та повноваження просунути політичні цілі обраного президента Джо Байдена.

Про це пише Reuters.

Рафаель Уорнок, баптистський проповідник з історичної церкви Мартіна Лютера Кінга-молодшого, виграв вибори в діючого сенатора від республіканців Келлі Лоффлер та став першим чорношкірим сенатором в історії південного штату. Джон Оссофф, режисер документальних фільмів, який у 33 роки став наймолодшим членом Сенату, мав вузьку перевагу над чинним сенатором Девідом Пердью в іншій гонці, і остаточний результат очікувався не раніше ніж у середу.

Результатами виборів до Сенату стали відмова від президента Дональда Трампа, що відходить, у штаті, який його республіканці контролювали десятки років.

У понеділок Трамп проводив агітацію за обох республіканців від Джорджії. Але його підтримка була затьмарена двома місяцями, які він витратив, намагаючись придушити власний програш на президентських виборах фальшивими звинуваченнями в шахрайстві, включаючи напади на республіканських чиновників у штаті.

Пізніше у середу Конгрес проведе засідання, щоб засвідчити програш Трампа на виборах через заперечення деяких республіканських депутатів, які заявили, що намагатимуться відхилити результат виборів, хоча шансів на успіх немає.

З урахуванням 98% підрахованих голосів, Уорнок випередив Льоффлера на 1,2 відсоткових пункти, приблизно 54000 голосів, за даними Edison Research. Оссофф очолив Перду понад 16 000 голосів.

Перемога в обох округах дасть демократам контроль над Сенатом, створить розкол на 50-50 і надасть новообраному віце-президенту Камалі Харріс безперешкодний голос після вступу на посаду 20 січня. Байден вже має вузьку більшість Палати представників США.

Якщо республіканці займуть друге місце, вони фактично матимуть право на вето політичних та судових призначень Байдена, а також на багато його законодавчих ініціатив у таких сферах, як економічне звільнення від пандемії коронавірусу, зміна клімату, охорона здоров’я та кримінальне правосуддя.

Невпинні, але безрезультатні зусилля Трампа скасувати результати виборів в Джорджії і на національному рівні перемістяться до Конгресу в середу, коли віце-президент Майк Пенс керуватиме підрахунком виборчих голосів для підтвердження перемоги Байдена.

Прихильники Трампа планують зібратися на вулицях Вашингтона. Трамп неодноразово закликав Пенса викинути результати в штатах, які він майже втратив, хоча Пенс не має повноважень робити це.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...