Республіканці у Конгресі США вимагають перерахунку результатів виборів

Після чотирьох років надання на умиротворення президенту Трампу, республіканці опиняються в кінці його повноважень саме в тому місці, якого вони відчайдушно намагалися уникнути: токсична міжусобна боротьба за його владу, яка може завдати шкоди їх партії.

Про це повідомляє The New York Times.

Через свою владу за Сенат у штаті Джорджії за два дні республіканці у неділю вступили до нового Конгресу з гіркою роздільністю щодо основного питання: визнавати реальність того, що пан Трамп програв вибори, чи підтримувати його невиправдані та дедалі нахабніші спроби скасувати результати виборів.

Надзвичайний конфлікт серед республіканців Конгресу відображає дилему, з якою вони стикаються після чотирьох років поступки примхам і мовчанню пана Трампа перед його найбільш обурливими діями. Тепер, коли президент посилив свої вимоги зірвати вибори, вони стикаються з лакмусовим папірцем, що включає саму демократію, добре усвідомлюючи, що багато виборців можуть покарати їх за те, що вони не підтримали пана Трампа.

Цей розрив підштовхнув республіканців — які, як правило, намагаються мінімізувати свої розбіжності в суспільстві — до внутрішньої боротьби, більш вираженої, ніж будь-яка інша епоха Трампа, до того, що зазвичай було б звичайною спільною сесією в середу для посвідчення обраного президента Джозефа Р. Байдена-молодшого. Найвищі партійні чиновники, включаючи двох найвищих керівників Сенату та республіканця Палати № 3, тихо відступили проти того, аби визнати всі сторони, було б марним зусиллям — хоча і тим, що підтримує зростаючий сегмент партії — відкинути результати.

Інші публічно висловились проти підбурювачів до рішення зневажити перемогу пана Байдена, звинувативши їх у тому, що вони ставлять політичні амбіції вищими інтересів нації.

«Зусилля відкинути голоси Виборчого кодексу та посіяти сумнів щодо перемоги Джо Байдена у фундації нашої Республіки», — сказав Пол Д. Райан, колишній спікер палати палат і республіканець з Вісконсину.

«Важко уявити більш антидемократичний та антиконсервативний акт, ніж федеральне втручання, щоб скасувати результати виборів, затверджених штатом, і позбавити мільйонів американців на це право».

Представник Ліз Чейні, третій за рейтингом республіканець, розповсюдив довгу записку, назвавши цей крок «надзвичайно небезпечним».

У суботу пан Трамп вимагав, щоб Бред Раффенспергер, державний секретар Республіки Грузія, "знайшов" йому достатньо голосів, щоб скасувати вибори, згідно з фрагментами їх телефонної розмови.
Світлина…Брінн Андерсон / Associated Press

У міру розгортання сутички нещодавно оприлюднені записи, на яких пан Трамп намагався тиснути на державних чиновників у Джорджії, аби повернути свою втрату позицій на виборах там та мав намір знайти достатню кількість голосів, щоб утриматися за владу.

Під час розмови в суботу, запис якої раніше отримав The Washington Post, містер Трамп ніколи не згадував сенаторів Девіда Пердью та Келлі Лоффлер, за винятком погрози Бреду Раффенспергеру, державного секретаря штату Джорджія, що якщо він не зможе знайти більше голосів для президента до вівторка, «у вас будуть проблеми». 

Крім Джорджії, республіканська дилема мала наслідки для здатності членів партії працювати один з одним і нового Демократичного Білого дому після 20 січня, для республіканців на проміжних виборах 2022 року та для президентського поля партії в 2024 році.

Пану Трампу все ще було недостатньо, який чітко дав зрозуміти, що сподівається, що республіканці приєднаються до нього спочатку, щоб посіяти сумнів щодо результатів виборів і врешті-решт перейти до їх скасування.

Наголосивши на запереченні впливу та авторитету пана Макконнелла на початку роботи Конгресу, десяток республіканців Сенату відхилили його прохання не оскаржувати підрахунки голосів виборців у Палаті в середу. Вони оголосили, що приєднаються до десятків республіканців Палати депутатів, кинувши виклик підрахунку виборів, змусивши членів своєї партії стати на бік або пана Трампа, або пана Байдена в ході, який майже напевно не вдасться, навіть якщо є глибокі розбіжності. Серед тих, хто планував спробувати змінити рахунок, були четверо сенаторів-республіканців, першим офіційним актом яких було оголошення про те, що вони будуть оскаржувати чесність голосування.

«Я думаю, що жителі Канзасу почуваються безправними, і вони хочуть, щоб ми проаналізували численні порушення, які вони побачили», — сказав новообраний сенатор Роджер Маршалл, республіканець Канзасу. «Ми хочемо наш день у суді».

 
 
Світлина …Піт Марович для The New York Times

Судді по всій країні та Верховний суд з консервативною більшістю відхилили майже 60 спроб пана Трампа та його союзників оскаржити результати.

І не кожен депутат, який розглядається як потенційно відкритий для спроб скасувати результати, приєднався. У неділю ввечері сенатор Том Коттон, республіканець штату Арканзас, заявив, що підтримає підрахунок голосів виборців, хоча він також підтримує створення комісії з вивчення чесності виборів. 

«Вибори нашого президента вони довірили людям, діючи через Виборчий кодекс, а не Конгрес. І вирішення виборчих спорів вони доручили судам, а не Конгресу «, — заявив він.

Назріла сутичка з виборчими голосами, а також обмеження відвідуваності через пандемію коронавірусу призвели до першого дня нового Конгресу, як правило, до святкової справи, коли натовпи сімей та друзів збирали коридори та глядацькі галереї для присяги нових членів та святкування навколо Капітолійського пагорба. Натомість на незвичайній сесії вихідних, яка вперше скликала новий конгрес у неділю, Капітолій був тихим, оскільки суперечка про вибори висіла над початком провадження та розвіяла будь-яку надію на новий старт у 2021 році.

У своїй записці на 21 сторінці пані Чейні спростувала твердження про широкомасштабні порушення виборів, переказала багато висновків суду щодо президента та попередила колег республіканців, що вони роблять серйозну помилку.

«Такі заперечення створюють надзвичайно небезпечний прецедент, загрожуючи викрасти явну конституційну відповідальність штатів за вибір президента та передачу цього Конгресу», — йдеться у її записці. «Це прямо суперечить чіткому тексту Конституції та нашим основним переконанням як республіканців».

«Це підриває віру громадськості в цілісність наших виборів», — попередила сенатор Сьюзен Коллінз, республіканець штату Мен, яка в неділю прийняла присягу на п’ятий термін.

Інші республіканці заявили, що заклик сенаторів, які кидають виклик виборам до спеціальної комісії для «аудиту» результатів в коливальних штатах протягом 10 днів, був непродуманими і непрацездатними.

«Запропонувати комісію в цей пізній термін — яка має нульові шанси стати реальністю — фактично не боротьба за президента Трампа», — заявила сенатор Ліндсі Грем, республіканець Південної Кароліни і головний союзник президента. Вона сказала, що ті, хто оспорює результати виборів, матимуть «високу планку для очищення», переконуючи його підтримати їх.

Але ті, хто планує спробувати перешкодити перемозі пана Байдена, заявили, що вони здійснювали свою незалежність і діяли в інтересах виборців, які вимагали відповіді на питання, підняті паном Трампом та його союзниками щодо неналежних виборів — звинувачень, які широко відхилялися.

«У моєму штаті багато людей, які все ще хочуть, щоб ці відповіді знайшли», — сказав сенатор Джеймс Ленкфорд, республіканець Оклахоми, який вказав на «всі ці різні питання, які там висять».

Він та інші республіканці заявили, що діяли не інакше, як демократи у 2005 році, коли тодішній сенатор Барбара Боксер із Каліфорнії кинув виклик виборцям президента Джорджа Буша. Але в такому випадку Джон Керрі, кандидат від Демократичної партії, поступився і не активно стимулював зусилля, щоб змінити результати.

 
 
 …Ерін Шафф / The New York Times

Республіканці, які намагаються утримати свою більшість із перемог у Джорджії, особливо були стурбовані ризиками, які може мати боротьба для їхніх кандидатів, що зіткнулися з виборцями через два роки, коли діючі республіканці, такі як сенатори Рой Блант з Міссурі, Роб Портман з Огайо та Ліза Мурковскі з Аляски, можуть стикаються з головними викликами з боку права, якщо вони відмовляються підтримати спробу скасування виборів. Враховуючи демократичну більшість у палаті та той факт, що достатньо республіканців чітко дали зрозуміти, що вони приєднаються до демократів, щоб стримувати виклик у Сенаті, пан Макконнелл та інші розглядають спроби підтримати президента як ризиковані, так і приречені на провал.

Відкриваючи нову сесію Сенату, пан Макконнелл безпосередньо не звернувся до боротьби, але він натякнув на неї, визнаючи, що «в наших рядах є безліч розбіжностей і політичних розбіжностей».

Демократи спостерігали за розгортанням видовища із обуренням та відчуттям передчуття щодо майбутніх наслідків. Але вони висловили впевненість у результаті.

«Слухайте, вони можуть робити все, що хочуть», — сказав сенатор Чак Шумер з Нью-Йорка, лідер демократів. «20 січня Джо Байден стане президентом, а Камала Гарріс — віце-президентом, незалежно від того, що вони намагаються зробити».

«Я думаю, що вони завдають шкоди собі і шкодять демократії», — додав він, — «всі намагаються догодити тому, хто не має вірності виборам і навіть правді».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Loading...