Рейтинг Зеленського знову почав рости після нормандського саміту

Популярність президента України Володимира Зеленського знову стала зміцнюватися після зниження його рейтингу минулого місяця.

Зараз його рейтинг становив 62%, про що свідчать результати опитування, проведеного українською соціологічною групою «Рейтинг» у грудні.

«За останні два тижні рівень задоволеності роботою президента Зеленського виріс з 53% до 62%, а невдоволення зменшилася з 33% до 25%», — наголошується в результатах дослідження громадської думки на Україні. Зеленський, згідно з опитуванням, також очолює рейтинг довіри українців. Йому довіряють 67% опитаних і не довіряють 25%. Після глави держави в рейтингу довіри опинилися глава Верховної ради Дмитро Разумков і лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук з однаковим результатом — 28%, потім — співголова партії «Опозиційна платформа — За життя» Юрій Бойко з результатом 23%, після нього — прем’єр міністр України Олексій Гончарук з 22% і лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко з результатом 19%.

«Третина опитаних українців вважають, що за підсумками року в діях президента Зеленського було більше успіхів, ніж невдач. 41% сказали, що в діях глави держави успіхів і поразок було порівну. Лише 14% відзначили, що в його роботі переважали невдачі», — повідомили соціології, уточнивши, що незадоволених Зеленським найбільше серед прихильників партії його опонента — Петра Порошенка — «Європейська солідарність».

Діяльністю роботи глави Ради Разумкова задоволені 36% опитаних, не задоволені стільки ж. В цілому роботою парламенту задоволені лише 29% респондентів. Подібна тенденція і в оцінках роботи уряду: діяльністю Гончарука задоволені 35%, стільки ж незадоволені, а ось робота його кабміну влаштовує лише 29% опитаних. В цілому за останній місяць рівень задоволеності діяльністю прем’єра і Ради дещо зріс.

Згідно з результатами опитування, 40% опитаних вважають, що країна рухається в правильному напрямку, 38% — у неправильному, 22% — не змогли оцінити.

Опитування «Рейтингу» проводився 13-17 грудня. У ньому взяли участь 2,5 тисяч респондентів. Статистична похибка становить не більше 2%.

Попередні показники

В кінці листопада соцопитування показували, що позиції Зеленського в українському суспільстві похитнулися. Так, опублікована 28 листопада дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) продемонстрували, що рейтинг глави держави впав до 52% підтримки населення. Така тенденція зберігалася протягом всієї осені: 73% підтримки було в вересні, 66% — в жовтні, 64% — на початку листопада.

Саміт лідерів «нормандської четвірки» (Росія, Німеччина, Україна, Франція) відбувся в Парижі 9 грудня.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...