Регіони України відмовляються посилювати карантин, незважаючи на рішення уряду

Українські обласні центри Тернопіль та Луцьк, які уряд країни внесло до списку регіонів «червоної зони», де посилюються карантинні заходи у зв’язку з погіршенням показників по зараженню коронавірусом, відмовляються посилювати обмеження.


«Рішення державної комісії з надзвичайних ситуацій і постанова уряду про включення Тернополя в» червону зону «карантину є нелогічним, незаконним, необґрунтованим, тому в Тернополі виконуватися не буде», — процитував в понеділок український телеканал «1 + 1» заяву мера Тернополя Сергія Надала. Чиновник, пояснюючи незгоду з рішенням центральної влади, зазначив, що «червона зона» може бути тоді, коли показник зайнятості ліжок лікарні понад 75%, а в Тернополі — лише 46%, тобто майже вдвічі менше норми».

Влада Луцька також не мають наміру підкорятися рішенню Кабміну. «Луцька міська рада не буде приймати ніяких рішень щодо зупинення транспорту або закриття будь-яких установ у зв’язку з вищевказаним незрозумілим рішенням», — повідомили в міськраді.

Реагуючи на такі заяви місцевої влади, міністр охорони здоров’я України Максим Степанов в понеділок на брифінгу заявив, що місцева влада, згідно зі своїми повноваженнями, «можуть тільки посилювати ті чи інші епідеміологічні обмеження, але ні в якому разі не пом’якшувати». Крім того, він запевнив, що в рішеннях центральної влади щодо посилення обмежувальних заходів в тому чи іншому регіоні «немає ніякої політики, ніяких суб’єктивних бачень, улюблених регіонів або ще якихось небилиць, є чисто цифри і рівень небезпеки».

Нові правила карантину

Нові правила адаптивного карантину на Україні запроваджені урядом з 1 серпня і почали діяти з 3 серпня: регіони країни поділені на чотири зони в залежності від епідемічної ситуації. За рішенням кабінету міністрів, в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях (районах) встановлена ​​»зелена», «жовта», «помаранчева» і «червона» зони, в яких діють різні обмеження.

Самі м’які карантинні заходи і правила будуть діяти в «зеленій зоні»: масковий режим, дотримання дистанції — не більше однієї людини на 5 кв. метрів на масових заходах, заповнюваність кінотеатрів і театрів не більше ніж на 50%, в громадському транспорті перевезення виключно в рамках сидячих місць.

До вимог «жовтої зони» додається заборона на відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку. В «помаранчевої зоні» не дозволена робота хостелів, туристичних баз, крім готелів, діяльність розважальних закладів, ресторанів в нічний час, забороняються планові госпіталізації. На масових заходах можуть бути присутніми не більше 100 чоловік, при цьому не більше однієї людини на 20 кв. м. У регіонах «червоної зони» зупиняється громадський транспорт, що не дозволяється відвідування навчальних закладів, закриваються торгово-розважальні центри, кафе і ресторани.

Приймати рішення про посилення або припинення карантину в регіоні зобов’язана регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. За словами Степанова, при визначенні зони епідемічної ситуації будуть враховуватися такі критерії, як рівень заповнювання койко-місць, кількість тестувань на 100 тис. Громадян, відсоток виявлення хворих і динаміка захворюваності. «Регіон може перейти в іншу зону, коли п’ять днів поспіль зростає хоча б один з чотирьох показників», — пояснив міністр.

Центральна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій України розподілила регіони по зонах на засіданні 31 липня. В результаті в «червону» потрапили Тернопіль, Луцьк та Кіцманський район Чернівецької області. Всього ж в «червону», «помаранчеву» і «жовту» зони поширення коронавірусу потрапили адміністративно-територіальні одиниці восьми областей України — Вінницької, Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської та Чернівецької областей.

Станом на понеділок, на Україні за минулу добу зафіксували 990 нових випадків зараження коронавірусів. У попередні п’ять днів кількість заражень за добу перевищувала 1 тис. За час пандемії в країні виявлено 73 158 випадків зараження коронавірусів, з них 39 876 одужали, 1 738 померли. Перший випадок коронавірусу в Україні було виявлено 3 березня в Чернівецькій області. З 17 березня в країні введений карантин.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...