Радбез ООН відхилив російський варіант резолюції про постачання гуманітарної допомоги до Сирії

Радбез ООН відхилив російський варіант резолюції про постачання гуманітарної допомоги до Сирії

Рада Безпеки не прийняла запропонований Росією проект резолюції про доставку гуманітарної допомоги в Сирію через один пропускний пункт на кордоні з Туреччиною.

“Проти резолюції проголосували сім країн, чотири підтримали документ, ще чотири утрималися. Таким чином, документ не прийнятий”, – сказав постпред Німеччини при ООН Крістоф Хойсген в якості голови Ради Безпеки в липні.

Як стало відомо, за запропонований РФ текст проголосували Росія, Китай, В’єтнам і Південна Африка. Утрималися Індонезія, Нігер, Сент-Вінсент і Гренадіни і Туніс. Проти проголосували Великобританія, США, Франція, Бельгія, Німеччина, Домініканська Республіка та Естонія.

Голосування проходило в письмовому режимі через обмеження, введених в штаб-квартирі ООН для боротьби з поширенням коронавірусу. Російська пропозиція полягала в продовженні механізму доставки гуманітарної допомоги в постраждалі райони Сирії на півроку, обмежуючи при цьому кількість діючих пропускних пунктів одним – КПП “Баб-ель-Хава” (на кордоні з Туреччиною).

7 липня Росія і Китай наклали вето на проект резолюції Німеччини і Бельгії, в якому пропонувалося залишити відкритими для ООН два пропускні пункти.

«За» продовження проекту висловилися 13 країн, а КНР з Росією проголосували проти проекту, пише «Інтерфакс».

«Резолюція не прийнята через заперечення двох постійних членів РБ ООН», — наводять ЗМІ слова постпреда Німеччини Крістофа Хойсгена.

Два дня на досягнення компромісу

Дія механізму закінчується 11 липня, таким чином, у Ради залишається 48 годин, щоб виробити компромісний варіант його продовження.

У вівторок постпред РФ при ООН Василь Небензя заявив, що Москва вважає за необхідне поступово згортати транскордонний механізм допомоги Сирії, так як ситуація в арабській республіці за шість років його дії змінилася. Тепер більше районів країни знаходиться під контролем Дамаска, отже, допомога туди може доставлятися по домовленості з сирійським урядом.

Рішення про початок транскордонних гуманітарних операцій в Сирії РБ ООН прийняв у липні 2014 року. У січні цього року він продовжив термін дії відповідної резолюції на півроку, але число пунктів пропуску скоротилося з чотирьох до двох, розташованих на кордоні з Туреччиною. У липні Німеччина і Бельгія запропонували продовжити роботу двох пунктів на рік з можливістю відкриття ще одного КПП, проте цей варіант не влаштував Росію і Китай.

Поділитись