Путін зробив пропозицію Україні

Російський президент Володимир Путін назвав «абсурдом» позови України до «Газпрому». Глава держави закликав сторони відмовитися від взаємних судових претензій і укласти договір на транзит і постачання російського газу. Разом з тим він пообіцяв, що Росія надасть партнерами вигідні цінові умови.

Необхідно припинити «абсурдні суперечки» Росії і України в судах, щоб продовжити конструктивну роботу по транзиту газу, вважає Путін. Разом з тим він зазначив, що російська сторона готова піти назустріч партнерам — встановити значно нижчу ціну на поставки газу в Україну.

«Питання тільки в сфері суперечок арбітражного характеру, на наш погляд, абсолютно абсурдних, коли, наприклад, $ 7 млрд намагаються пред’явити через українські суди« Газпрому »до виплати за те, що він займає монопольне місце на транзитному ринку. Хоча «Газпром» нічого не транзитує, транзитує українські компанії. Це просто абсурд! Те ж саме і в Стокгольмі», — наводить ТАСС слова Путіна.

Раніше Стокгольмський арбітражний суд виніс рішення, за яким «Газпром» зобов’язаний виплатити «Нафтогазу України» $ 2,56 млрд Варто відзначити, що спочатку була призначена сума майже в два рази більше — $ 4,63 млрд, однак пізніше Росія оскаржила судове рішення.

Путін також закликав обнулити «всі вимоги по обидва боки». «Ми готові до конструктивної роботи і з прокачування газу через Україну, і щодо поставок газу на Україну, причому зі значним зниженням ціни на відміну від тієї, яку споживачі газу російського отримують на Україні сьогодні», — пообіцяв президент Росії, коментуючи недавню тристоронню зустріч за цього питання.

У той же час Путін підкреслив очевидну вигоду для української сторони.

«Те, що газ цей російський, сумнівів немає. Ніякого реверсу там насправді немає. Це не реверс, це — помилковий реверс. Але бог з ним, з цим хибним реверсом, головне, що вигода для України очевидна. І для кінцевого споживача, і для громадян, і для економіки в цілому», — звернув він увагу.

Разом з тим глава держави підкреслив, що переговори, що відбулися два дні тому, пройшли успішно, незважаючи на те що європейські представники вважають інакше.

«Наші оцінки розходяться, ми вважаємо, що вони [переговори] були конструктивними. Причому з усіх боків, включаючи наших українських партнерів», — додав Путін.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...