Проти Білорусі готується новий четвертий пакет санкцій

Євросоюз збирається протягом декількох тижнів прийняти новий — вже четвертий — пакет санкцій проти Білорусі.

Цього разу Брюссель звинуватив Мінськ у переслідуванні польської меншини. Варшава в останні роки активно використовує інструменти «м’якої сили» в сусідній країні: роздає «карти поляка», а також всілякі стипендії для білоруської молоді.

«Влада в Мінську тепер почали гоніння проти польської спільноти. Ми готуємо новий блок санкцій, який, я сподіваюся, буде прийнятий в найближчі тижні», — заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель за підсумками засідання Ради ЄС із закордонних справ. Йдеться про четвертому пакеті обмежувальних заходів.

Варшава раніше звинуватила Мінськ у переслідуванні проживають в Білорусії поляків. В кінці березня Генпрокуратура країни порушила справу проти голови невизнаного владою Союзу поляків Білорусі (СПБ) Анжеліки Борис. Жінку затримали за організацію традиційного свята ремісників «Гродненський Казюк 2021». Борис отримала 15 діб арешту за порушення законодавства про масові заходи. Разом з нею під варту потрапили ще п’ять активістів СПБ. Всім їм інкримінуються тепер і кримінальні правопорушення, що загрожує позбавленням волі на строк від 5 до 12 років.

Такі дії білоруської влади засудили в Варшаві. МЗС Польщі закликав «покласти край переслідуванням польської меншини». Президент Анджей Дуда звернувся в офіційному листі до американського лідера Джозефу Байдену, ООН та Раді Європи з проханням вплинути на Мінськ. Лукашенко зі свого боку заявив, що ні про яке утиску поляків мови не йде.

До цього Брюссель вже тричі брав санкції проти компаній і фізичних осіб Білорусії, яких в ЄС вважають причетними до фальсифікації результатів президентських виборів, а також відповідальними за необґрунтовані арешти і насильство в країні. Главу держави в Білорусії обирали в серпні минулого року. За офіційними підсумками Олександр Лукашенко набрав 80,08% голосів виборців, що викликало протести серед прихильників опозиції. У ЄС ухвалили резолюцію, в якій правління чинного президента назвали нелегітимним, а самі вибори — сфальсифікованими.

Три місяці тому в Євросоюзі на рік продовжили санкції проти Олександра Лукашенка і ряду інших громадян Білорусі. Обмеження торкнулися і семи білоруських компаній. США також внесли в чорний список 43 громадян Білорусі, яких вважали «відповідальними за підрив демократії», заборонивши їм в’їзд на свою територію.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...