Протестувальники в Мінську почали палити покришки і блокувати дороги

Прихильники опозиції перекривають дороги в Мінську.

Протестувальники палять автомобільні шини. Правоохоронці затримали 10 осіб.

Так, учасники протесту барикадують дороги в районі Грушевки і біля торгового центру «Спектр» в Уруччя, а в районі Шабан невідомі підпалили на проїжджій частині покришки. В районі Кам’яної гірки демонстранти ускладнили рух за допомогою барикад з водоналивних блоків.

Відзначається, що силовики вже розібрали іх. В район направляються десятки вантажівок з ОМОНом, а у дворах білоруської столиці тривають масові затримання прихильників опозиції.

Щонайменше 67 учасників опозиційних протестів в Білорусі були затримані правоохоронними органами. Про це у вівторок, 13 жовтня, повідомляє незареєстрований владою правозахисний центр «Весна».

Відзначається, що абсолютна більшість протестувальників були затримані в Мінську і одна людина в Вітебську. При цьому серед них були двоє неповнолітніх, в тому числі 13-річний хлопчик, якого пізніше відпустили.

Крім того, правозахисники стверджують, що на акціях в понеділок були постраждалі, і трьох довелося госпіталізувати.

У міліцію також летять пляшки, квіткові вазони і каміння. Масова бійка опозиціонерів, силовиків і «людей в масках» відбулася напередодні в центрі Мінська.

Коли правоохоронці почали жорстко затримувати учасників протестної акції, вони чинили опір. У силовиків полетіли пляшки. Ті у відповідь пустили в хід перцевий газ. Опозиціонери почали закидати силовиків квітковими вазонами і іншим вуличним начинням.

Також днями маніфестанти підпалили автомобіль на перехресті магістралі в мікрорайоні Серебрянка в Мінську. Відео палаючої в центрі столиці Білорусі машини опублікувало в Telegram-каналі агентство БелТА. На кадрах біля палаючого автомобіля вишукувалися група з декількох десятків людей. Вони викрикують політичні гасла. Рух на перехресті утруднено, водії розвертають машини і їдуть іншим шляхом.

Брат відомої білоруської біатлоністки Дар’ї Домрачової Микита також став жертвою силовиків в Мінську. За словами молодої людини, у нього не було ніякої «опозиційної символіки» і він не брав участі в акції протесту, а просто їхав на велосипеді.

У якийсь момент він помітив, що за ним біжать кілька омонівців і спробував сховатися, але з-за рогу на нього накинулася ще одна група.

«Вони просто повалили мене з велосипеда і, нічого не пояснюючи, почали бити», — розповів потерпілий Tut.by.

Момент побиття потрапив на відео (ми не можемо показати повну версію — там силовики дуже багато кричать матом). Протягом декількох хвилин лежав на землі хлопця били кийками, він просив відпустити його і намагався вирватися, але омонівці продовжували побиття.

Протести в Мінську не вщухають навіть вночі. Вони йдуть третій місяць з моменту підбиття підсумків виборів президента. Люди незадоволені тим, що Лукашенко знову опинився біля керма влади.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...