Протестувальники у Єревані вчинили розгром у будівлі парламенту

Протестувальники у Єревані вчинили розгром у будівлі парламенту

Мир в Карабасі викликав масовий протест в Вірменії.

Протестуючі вчинили розгром у будівлі парламенту і взяли штурмом президентський палац, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Пашиняна. Вони були засмучені тим, що рішення про закінчення війни було прийнято без врахування волі народу.

З понеділка на вівторок, 10 листопада, в ніч розбушувалися пристрастей, протестів і душевного болю демонстранти вийшли на вулиці, щоб висловити свій протест проти мирної угоди, про який повідомив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян і яка поклала край шеститижневій війні і багаторічному конфлікту навколо Нагірного Карабаху.

Угода, про яку було обережно оголошено в Фейсбуці о 2 годині ночі 10 листопада, стало для багатьох величезною несподіванкою, і джерела в уряді Нагірного Карабаху сказали, що вони нічого не знали про нього заздалегідь. Відповідно до цієї угоди про припинення вогню і укладення миру, підписаним за посередництва Росії, Азербайджан, який завдав нищівної поразки збройним силам Вірменії і Нагірного Карабаху, зуміє зберегти частину відвойованих територій, що в свою чергу викликало бурю обурення серед вірменського населення, яке присягнувся продовжити боротьбу. Міжнародне співтовариство вважає Нагірний Карабах частиною території Азербайджану, однак населення цього регіону – це переважно етнічні вірмени, і Вірменія вважає його незалежною державою.

У вівторок, в перші ранкові години люди вийшли на вулиці вірменської столиці, міста Єреван, і рушили штурмувати офіційну резиденцію Пашиняна і будівля вірменського парламенту, а розлючений натовп так сильно побила спікера парламенту Арарату Мірзояна, що йому потрібна хірургічна операція. Демонстранти увірвалися в будівлю парламенту, вчинили розгром у кабінетах, кричачи: «Нікол нас зрадив». У залі, де проходять засідання парламенту, вони кидали один в одного пляшки з антисептичним гелем для рук – відмінна риса 2020 року.

«Усередині мене порожньо», – сказав у вівторок вранці один з жителів фактичної столиці Нагірного Карабаху, міста Степанакерт, попросивши не називати його імені.

Бої між Вірменією і Азербайджаном почалися в кінці вересня, і на цей момент в них загинуло як щонайменше 1300 вірмен. (Азербайджан не публікує дані по своїм втрат.) З огляду на те, що чисельність населення Вірменії, становить менше 3 мільйонів чоловік, навряд чи там залишилися сім’ї, не порушені жахами шеститижневих запеклих бойових зіткнень, в яких кожна зі сторін звинувачує іншу в скоєнні військових злочинів.

Поділитись