Присутність в новорічному ролику українського президента дітей викликало критику

Українські журналісти, блогери і політологи розкритикували новорічне звернення до громадян України президента країни Володимира Зеленського.

Відповідний огляд соціальних мереж був опублікований журналістами видання «Страна.ua».

Користувачі соціальних мереж, зокрема, звернули увагу на фрагмент привітання Зеленського про пісок на пляжі в Ялті, в якому Зеленський сказав, що хоче написати «Крим — це Україна» не в інтернеті, а на піску на пляжі в Ялті. Українському лідеру нагадали, що Ялта знаходиться на південному березі Криму, де піщаних пляжів в принципі немає, але є велика галька. У зв’язку з цим український політолог Сергій Белашко іронічно зазначив, що Крим стане українським, коли ялтинський пляж стане піщаним.

Звернули увагу на перехід Зеленського з української на російську мову в тій частині звернення, де він адресує його жителям республік Донбасу і Криму. Журналісти видання, зокрема, підкреслили, що даний хід мав би хоч якесь значення, «якщо б президент доповнив свої слова обіцянкою скасувати в новому році дискримінаційний закон про тотальну українізацію». Без цієї обіцянки, на думку журналістів, звернення до них Зеленського є просто словами.

Згустком лицемірства, що представляє собою зміст державної пропаганди назвав новорічне звернення Зеленського український журналіст Андрій Манчук.

«Новорічне звернення Зеленського — це концентрований згусток лицемірства, яке становить собою зміст української державної пропаганди … Зеленський говорить жителям Донецька, що він мріє зустріти Новий рік на вулиці Артема, і навіть вимовляє цю фразу російською. Але всі знають, що ім’я робочого організатора Артема офіційно заборонено в Україні, а всі пов’язані з ним топоніми перейменовані. І все пам’ятають, що в цьому місяці запрацює дискримінаційний закон, спрямований на повне викорінення російської мови в громадському просторі країни.

Зеленський розповідає українцям про досягнення року, що минає — хоча кожному відомо, що це був рік соціальної катастрофи і провалену боротьби проти коронавируса, а з сьогоднішнього дня людям в черговий раз підняли космічні тарифи за комуналку. Він розписується в готовності «повернути в країну кожного українця», міркує на тему народжуваності в країні — але мігранти активно залишають Україну навіть під час карантину, а фахівці в області демографії відзвітували в грудні про рекордні темпи депопуляції населення. А вона посилиться — бо Держдеп заборонив Зеленському брати дешеву і доступну вакцину через поребрика …

Весь цей сором і ганьба, присмачений постійними обіцянками успішних реформ, пояснюється просто — Зеленський звертається в своєму відео ні до народу, на думку якого Банковій глибоко наплювати. Воно записано для кураторів з іноземних посольств, для кредиторів з МВФ, у яких зараз будуть випрошувати новий транш під нові антисоціальні заходи. Ну і для упоротих націоналістів, заради яких в відеоролик впихнули недавно звільненого з італійської в’язниці Марківа. Прекрасно розуміючи, яку реакцію це викличе на тому ж Донбасі.

Ця влада повністю відчужена від інтересів власного народу — який, в свою чергу, повністю відчужений від можливості впливати на державну політику. З усіма наслідками, що випливають звідси наслідками для майбутнього країни», — розкритикував новорічне звернення Володимира Зеленського український журналіст Андрій Манчук.

Рідною домівкою лише для однієї нації, а не для всього народу країни назвав Україну блогер Олександр Скубченко.

«Поки за шапку з радянської кокардою до кримінальної відповідальності притягують, а за рідну російську мову — до адміністративної, багатонаціональна Україна — рідний дім лише для однієї нації, а не для всього українського народу. Звернення до ЛДНР російською, бажання пройтися по центральній вулиці Донецька — Артема, теж красиво. Але міністри називають ЛДНР раковою пухлиною, говорять про те, що після реінтеграції ЛДНР будуть піддані українізації та декомунізації. Тобто, ні по Артема не пройде президент — декомунізують, ні російською в Донецьку не поговорить — українізують», — написав український блогер.

Скубченко також додав, що ставлення до людей з ДНР, ЛНР і Криму залишилося колишнім з часів президентства Петра Порошенка. Експерт зазначив, що якби слова Зеленського відповідали його справам, Україна була б набагато краще.

Присутність в новорічному ролику українського президента дітей також викликало критику на адресу українського президента. Зокрема, оцінку даного жесту дала заступник головного редактора видання «Страна.ua» Світлана Крюкова, а також журналістка видання Анастасія Товт. Світлана Крюкова зазначила, що президенту України нічого сказати аудиторії старше дев’яти років, а Анастасія Товт назвала присутність дітей в кадрі «некрасивою і недоречною маніпуляцією».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...