Пристайко заявив, що Україна повинна зміцнюватися, поки в Росії зміниться політичний режим

Україна не може планувати свою політику на основі того, що в Росії зміниться існуючий режим. Про це в інтерв’ю «РБК-Україна» заявив міністр закордонних справ республіки Вадим Пристайко.

За його словами, існує позиція, що Україна повинна чекати і зміцнюватися, поки в Росії зміниться державний лад або політичний режим.

«Є і такий підхід: давайте зробимо Україну максимально розвиненою, люди нас полюблять і перейдуть на наш бік. Але ми бачимо приклад Північної і Південної Кореї, де так не відбулося. Інші люди кажуть, що потрібно діяти як Німеччина: дочекатися моменту, стати сильніше і тоді провести вибори, і все буде добре», — сказав дипломат, коментуючи позицію України щодо Донбасу і Криму.

Він зазначив, що київська влада дотримуються більш прагматичного підходу і хоче «досягти миру набагато раніше».

«Це взагалі проблеми Росії, як вона буде діяти, коли розвалиться», — сказав Пристайко та додав, що київській владі не хотілося б, щоб Росія «розбіглася в різні боки» і створила Україні «ще більше проблем».

Раніше президент України Володимир Зеленський висловив упевненість в тому, що Крим і Донбас «обов’язково повернуться до складу України» «і ніяких кордонів між нами не буде». «Перше, що бачать наші громадяни з окупованого Криму і Донбасу, коли їдуть в Україну, — це КПВВ. І дуже важливо, щоб умови там були максимально комфортними», — зазначив український лідер.

Нагадаємо, Україна відновила пропуск людей і транспортних засобів через контрольний пункт «Каланчак» на кордоні з Кримом. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

Влітку 2018 року уряд України виділив чотири мільйони доларів на облаштування контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Кримом «Чонгар» і «Каланчак». У вересні 2019 го в Міністерстві інфраструктури України повідомили про швидке завершення будівництва, пізніше — про його завершення.

Нещодавно глава Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв повідомив, що початок тестової експлуатації «Каланчака» заплановано на 10 листопада.

Сьогодні ж в українській Держприкордонслужбі повідомили, що пропуск людей і транспортних засобів через цей контрольний пункт в’їзду-виїзду відновиться сьогодні вдень. Також там розповіли, що контрольні операції в пункті «Чонгар» з 15 листопада будуть проводитися безпосередньо в реконструйованому пункті, а КПВВ «Чаплинка» продовжує працювати в штатному режимі.

«Просимо громадян врахувати дану інформацію при плануванні подорожей», — додали в прес-службі відомства.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...