Принц Гаррі і Меган Маркл останній раз з’явилися на публіці в королівському статусі

Подружжя відвідало службу Співдружності націй в Вестмінстерському абатстві.

Особливістю цього заходу стало те, що учасники замість рукостискання обмежилися кивком голови через коронавірус.

Герцоги Сассекські, які вирішили добровільно відмовитися від королівських обов’язків, зайняли свої місця до прибуття королеви. Єлизавета II традиційно з’явилася останньої, в супроводі спадкоємця — принца Чарльза і його дружини Камілли, герцогині Корнуольської.

Ця служба стала першим за дуже довгий час спільним появою братів-принців Гаррі та Вільяма разом з їхніми дружинами. Як повідомляє Associated Press, на Меган Маркл була сукня смарагдового кольору і капелюшок в тон. Особливістю цієї церемонії стало те, що вона була королівським прощанням — останній для герцогів Сассекських.

Нагадаємо, що про своє бажання скласти королівські обов’язки Меган Маркл і принц Гаррі заявили на початку року. Офіційно вони позбудуться всіх королівських привілеїв 31 березня. Це означає, що до них більше не будуть звертатися «Ваша Королівська Високість», а також вони складуть з себе виконання обов’язків членів королівської сім’ї. Крім того, пара втратить охорону за рахунок державної скарбниці.

«Ви знаєте, сьогодні багато хто з вас сказали мені, що завжди будуть мене підтримувати. А я завжди — готовий підтримати вас! Завжди!», — запевнив Гаррі.

У самій Великобританії на новини про розрив прості люди реагували по-різному. Зокрема, деякі висловлювалися досить різко.

«Це безвідповідально. Вони є частиною політичної еліти і повинні відповідати цьому статусу», «Тоді нехай ідуть і працюють, як всі ми», — кажуть британці.

Гаррі і Меган планують «спокійно працювати». Нещодавно Маркл зробили запрошеним редактором гламурного журналу Vogue. Що до Гаррі, то онук Єлизавети II був шостим в черзі на престол.

«Досить гіпотетично можна припустити, що до нього дійде черга. Але він брат майбутнього короля і, звичайно, він повинен був би подавати приклад іншим», — вважає директор Канцелярії глави Російського імператорського дому кандидат історичних наук Олександр Заходів.

«Його дружина, може бути, думала, що зможе як актриса зіграти роль не тільки голлівудською комедійною персони, а й дружини принца. Але, як ми бачимо, для неї це було некомфортно», — коментує політолог Станіслав Бишок.

Відомо, що Гаррі і Меган будуть жити в Канаді, де хочуть «спокійно» виховувати сина. За ним і майбутніми дітьми пари, до речі, збережеться можливість стати потенційними спадкоємцями британського престолу.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...