Прем’єр Польщі виклав свій погляд на історію Другої світової і пакт Молотова-Ріббентропа

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкій опублікував у Twitter документ, в якому на чотирьох сторінках виклав польську позицію щодо історії ХХ століття, Другої світової війни, в тому числі про пакт Молотова — Ріббентропа.

У документі, зокрема, містяться і твердження про «союз Гітлера і Сталіна», а також про «комуністичні злочини».

Публікація в Twitter була зроблена Моравецкій на тлі розповіді президента Росії Путіна про те, що Радянський Союз був останньою державою Європи, яка підписала з Німеччиною договір про ненапад, також відомий як пакт Молотова — Ріббентропа. Президент зазначив також, що радянські війська зайшли в Польщу відповідно до цих домовленостей, але «після того, як польський уряд втратив контроль за своїми збройними силами». Через кілька днів на розширеній колегії Міноборони Путін назвав «сволотою і антисемітської свинею» тодішнього посла Польщі в Німеччині, який пообіцяв пам’ятник Гітлеру за висилку євреїв в Африку. Так глава держави прокоментував щоденниковий запис польського дипломата в Німеччині кінця 1930-х років.

Події, що передували Другій світовій війні, глава держави згадав у зв’язку з питанням про його ставлення до рішення Європарламенту, який прирівнює СРСР до гітлерівської Німеччини.

У свою чергу Моравецкий, розмірковуючи про історію і коментуючи ці слова Путіна, виступив з твердженням, що слова Путіна не правдиві і нібито викликані «міжнародним тиском на Росію». «Зазвичай це відбувається, коли влада в Москві відчуває міжнародний тиск у зв’язку зі своїми діями. І це тиск не на історичній, а на самій сучасній геополітичній сцені», — заявив Моравецкй.

Серед таких проблем польський прем’єр-міністр назвав продовження санкцій ЄС проти Росії, ситуацію з «Північним потоком — 2», підсумки останніх переговорів у нормандському форматі. «Слова президента Путіна я розглядаю як спробу приховати ці проблеми», — резюмував Моравецкий.

Пакт про ненапад

Договір про ненапад між СРСР та нацистською Німеччиною був підписаний в Москві 23 серпня 1939 року головою Ради Народних Комісарів СРСР, народним комісаром у закордонних справах В’ячеславом Молотовим і міністром закордонних справ Німеччини Йоахімом фон Ріббентропом. До пакту додавався секретний додатковий протокол про розмежування радянської та німецької сфер впливу в Східній Європі в разі територіально-політичної перебудови. У ньому передбачалося включення Литви і західній частині Польщі в сферу інтересів Німеччини (з переходом Вільнюса, на той момент польського, до складу Литви), а Естонії, Фінляндії, Бессарабії і східних областей Польщі — в сферу інтересів СРСР.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...