Прем’єр-міністр Японії заявив про суверенітет Токіо над південними Курилами

Прем’єр-міністр Японії заявив про суверенітет Токіо над південними Курилами

Новий японський прем’єр-міністр Фуміо Кісіда заявив, що на острови південної частини Курильської гряди поширюється суверенітет Токіо.

Відповідну заяву він зробив у вівторок, 12 жовтня, в ході дебатів в нижній палаті парламенту.

«На північні території (так в Японії називають південну частину Курил) поширюється суверенітет нашої країни. Ми повинні вирішити це питання, не залишаючи його наступним поколінням. Уряд налаштований на те, щоб укласти мирний договір з Росією, дозволивши проблему приналежності цих островів», – підкреслив прем’єр.

Він зазначив, що налаштований на переговори з Москвою з цього питання з опорою на всі попередні домовленості.

8 жовтня Фуміо Кісіда під час виступу на засіданні нижньої палати парламенту заявив, що мирний договір між Японією і Росією буде укладено тільки при вирішенні територіального питання.

7 жовтня Кісіда провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Після неї японський прем’єр-міністр розповів журналістам, що Японія продовжує претендувати на острови південної частини, ця позиція країни залишається незмінною. В ході розмови російська і японська сторони, як заявив Кісіда, підкреслили готовність вести переговори щодо мирного договору.

5 жовтня глава японського МЗС Тосиміцу Мотегі заявив, що уряд Японії при новому прем’єр-міністрі продовжить активний діалог з Росією з метою вирішення територіального питання і укладення мирного договору. За його словами, сторони продовжать переговори, спрямовані на розвиток відносин між Японією і Росією.

3 вересня президент Росії на пленарному засіданні Східного економічного форуму назвав нонсенсом відсутність мирного договору з Японією. Він нагадав про поправку до Конституції, де зазначено, що Південні Курили – навічно частина Росії. Однак це не змінює зацікавленості Москви в ув’язненні мирного договору за підсумками Другої світової війни, підкреслив Путін.

4 червня Путін заявив, що японська позиція дуже часто змінювалася починаючи з 1956 року, де йшлося про двох островах Курильської гряди. Він також додав, що після відновлення переговорів йшлося саме про двох островах, однак позиція Японії знову змінилася, і мова пішла вже про чотирьох островах.

Однак Росія і СРСР ніколи з цим не погоджувалися, вказав глава держави.

Поділитись