Порошенко пояснив, хто винен в Євромайдані

Колишній президент України Петро Порошенко розповів, що частина співробітників правопорядку 21 лютого 2014 року під час «євромайдану» покинули урядовий квартал самостійно через втому, а не за наказом колишнього лідера країни Віктора Януковича.


До цього в Київському апеляційному суді почався допит екс-президента України. Порошенко на суді заявив, що вважає Януковича відповідальним за втрату Україною Криму.

«З боку правоохоронних органів була втома, і 21 лютого (2014 року) де-факто частина підрозділів — поліції, Беркута кидали зброю і самі відступали. Роль Януковича … дуже перебільшена», — заявив Порошенко, розмірковуючи над питанням захисту Януковича про те, чи відомо йому, що діюча на той час влада виконала перший пункт угоди з опозицією щодо відведення правоохоронців з урядового кварталу.

Янукович і опозиція, яку представляли Віталій Кличко (екс-глава партії «Удар», мер Києва), Арсеній Яценюк (прем’єр-міністр в 2014-2016 роках) і Олег Тягнибок (лідер націоналістичної партії «Свобода») за участю європейських політиків 21 лютого 2014 року підписали угоду про врегулювання кризи в Україні. Але після цього, в лютому 2014 року, Верховна рада відсторонила Януковича від влади, він був змушений покинути країну. Потім Янукович оголосив, що вважає за необхідне повернутися до угоди від 21 лютого 2014 року про врегулювання політичної кризи на Україні.

Раніше Оболонський районний суд Києва допитав Порошенка і Яценюка в ході розгляду справи Януковича про держзраду. При цьому суд не дав можливості захисту задати всі питання в той час діючого президента і перервав допит.

У січні 2019 року Оболонський районний суд Києва виніс обвинувальний вирок Януковичу у справі про держзраді і заочно призначив йому покарання у вигляді 13 років позбавлення волі. Приватні адвокати екс-президента, а також державний адвокат Юрій Рябовол подали апеляційні скарги на вирок. Сам екс-президент України впевнений, що вирок не має нічого спільного з законом, а судовий процес був «політичним замовленням». Він також заявив, що на суддів у його справі чинився безпрецедентний тиск.

Головна київська площа — майдан Незалежності — була зайнята прихильниками євроінтеграції в листопаді 2013 року, відразу після заяви уряду Миколи Азарова про припинення підписання угоди про асоціацію з ЄС. Пізніше майдан став епіцентром протистояння силовиків і патріотів. Відповідальність за смерть понад 100 осіб нова українська влада поклала на свого політичного опонента — колишнього президента Віктора Януковича і спецпідрозділ МВС «Беркут».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...