Помпео заявив про наявність доказів поширення SARS-CoV-2 з лабораторії в Ухані

Адміністрація США має докази того, що новий коронавірус нібито почав поширюватися з лабораторії в Ухані.

З таким твердженням виступив у неділю в ефірі телеканалу ABC держсекретар США Майкл Помпео. На питання про те, чи бачив він будь-які свідчення на користь цієї версії, керівник зовнішньополітичного відомства США відповів: «Є серйозні докази того, що це почалося там. Ми з самого початку говорили, що це вірус, який з’явився в китайському місті Ухань» .

«Китай і раніше заражав світ, у них і раніше були лабораторії, які не відповідають стандартам. Це не перший раз, коли світ зазнав впливу вірусу, що з’явився через помилки в китайській лабораторії», — стверджував Помпео. «Розвідувальне співтовариство як і раніше працює. Воно повинно продовжувати робити це і проводити перевірки, щоб ми були впевнені. Я можу заявити, що є значний обсяг доказів того, що це з’явилося з лабораторії в Ухані», — додав він.

На питання про те, чи був, на його думку, вірус створений штучно, Помпео відповів: «По всій видимості, найкращі експерти поки вважають, що він був створений людиною. У мене немає причин не вірити цьому на даному етапі». Він не пояснив, про які експертів йдеться. Держсекретар проігнорував слова журналіста ABC про те, що раніше надходила інформація, згідно з якою розвідка США не вважає, що вірус був створений штучно.

Держсекретар США також в черговий раз виступив з твердженням, що влада Китаю намагалися приховати частину інформації про поширення коронавірусу.

Позиція Китаю

Заступник міністра закордонних справ КНР Ле Юйчен 29 квітня в інтерв’ю журналістам телеканалу NBC заявив, що будь-які вимоги про виплату компенсацій, висунуті Пекіну у зв’язку з коронавірусів, є безглуздими і являють собою «політичний фарс». Дипломат також висловив жаль у зв’язку з тим, що «деякі політики використовують ситуацію з вірусом для шельмування Китаю». При цьому він знову підкреслив, що Пекін «не приховував будь-яку інформацію» про коронавіруси.

У квітні офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзяні також заявив, що версія про штучне створення коронавірусу не підкріплена будь-якими доказами. Так він прокоментував публікацію американського телеканалу Fox News про те, що першим заразився коронавірусів якийсь співробітник лабораторії в Ухані.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...