Помпео пообіцяв “стягнення” з Росії за Донбас і Крим

Помпео пообіцяв “стягнення” з Росії за Донбас і Крим

США підтримують політику Києва в умовах «агресії з боку Росії» і продовжать створювати для Москви стягнення, в тому числі за рахунок санкцій, заявив американський держсекретар Майк Помпео.

Дипломат запевнив, що Вашингтон припинить таку політику, якщо російська сторона виконає мінські угоди і поверне Крим. Про це він заявив під час телефонної розмови з главою МЗС України Дмитром Кулебою.

Такої позиції щодо політики Росії дотримується більшість західних країн. При цьому в Москві неодноразово запевняли, що Росія не є стороною конфлікту на Донбасі і учасником мінських угод.

У бесіді з Кулебою Помпео підкреслив, що у Вашингтоні високо оцінили дипломатію Києва в умовах «триваючої агресії Росії». Держсекретар підтвердив підтримку суверенітету і територіальної цілісності України.

Глава американського зовнішньополітичного відомства також засудив дії Росії та її довірених осіб по використанню пандемії COVID-19 заради того, щоб обмежувати пересування спостерігачів ОБСЄ і перешкоджати роботі гуманітарних організацій на Донбасі.

При цьому міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров раніше заявляв, що вимоги для співробітників Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні з боку Донецька і Луганська, пов’язані з коронавірусом, не означають заборони для місії відвідування Донбасу.

Як уточнив глава російського відомства, введені Донецьком і Луганськом для представників СММ ОБСЄ заходи включають в себе необхідність пройти елементарний тест, який покаже, що співробітник місії перетинає лінію розмежування «в доброму здоров’ї». Крім того, вони повинні витримати короткий карантин після перетину цієї лінії. Лавров назвав звинувачення на адресу Донецька і Луганська через введені ними заходів неприйнятною політизацією боротьби з пандемією.

Ситуація на Донбасі обговорювалася в кінці квітня на минулих в дистанційному форматі переговорах в рамках «нормандського формату». Тоді глави МЗС Росії, України, Франції та Німеччини доручили контактній групі визначити дату вступу в силу режиму тиші в регіоні.

Керівник німецького зовнішньополітичного відомства Хайко Маас повідомив, що дипломати обговорили забезпечення безпеки на південному сході України і торкнулися питання обміну полоненими між Києвом і самопроголошеними Донецької і Луганської народними республіками.

Поділитись