Польща не пускає в країну нового посла США Марека Бжезинського

У Польщі розгорається черговий політичний скандал.

На цей раз винуватцем скандалу став призначений послом США в Польщі Марек Бжезинський, син Збігнєва Бжезинського.

Польський уряд вимагає, щоб Марек Бжезинський відмовився від польського громадянства до приїзду в Польщу. Останній відповідає, що не може відмовитися від того, чого немає. Вся ситуація створює враження, що польський уряд хоче принизити представника адміністрації Джо Байдена перед його візитом до Варшави. Це відбувається не в перший раз.

Американська місія в Варшаві вже півроку працює без посла.

У січні Жоржетта Мосбахер, яка представляла команду Дональда Трампа в Варшаві, попрощалася з Польщею. З тих пір дипмісію США очолює Бікс Аліу. Він повірений у справах, а це значить, що у нього нижчий дипломатичний ранг, ніж у посла.

Згідно витокам з польського уряду до деяких ЗМІ, команда нового президента США Джо Байдена, який останнім часом активно призначає нових послів, відправляє до Польщі нового главу офісу. Не секрет, що Марк Бжезінський, син Збігнєва Бжезинського, колишнього радника президента Джиммі Картера і самого високопоставленого поляка в історії уряду США, вже багато тижнів є кандидатом від Білого дому.

Тим часом польська влада блокують приїзд Бжезинського-молодшого.

За словами двох дипломатичних джерел, знайомих з цим питанням, польський уряд не бажає надавати Мареку Бжезинському агріман. Без такого документа приїзд будь-якого посла неможливий. Згідно з дипломатичним протоколом, без агрімана Білий дім не може навіть офіційно оголосити, що Бжезинський є кандидатом Байдена на пост посла.

Польський уряд повідомив американцям, що не може прийняти кандидатуру Бжезинського до тих пір, поки він не відмовиться від польського громадянства. Таку заяву польської влади приголомшило як влада США, так і самого Марека Бжезинського.

У відповідь Бжезинський повинен був повідомити владі Варшави, що у нього немає польського громадянства.

Однак виявилося, що у провладній партії «Право і Справедливість» є своя інтерпретація з цього приводу. Польська влада стверджують, що Бжезинський має польське громадянство за законом, тому що його батько Збігнєв Бжезинський був громадянином Польщі до Другої світової війни.

За нашими відомостями, Варшава не визнала пояснення Бжезинського про те, що він ніколи не подавав заявку на отримання польського громадянства і ніколи не відчував себе поляком. Польська влада посилаються на закон про польське громадянство, згідно з яким громадянином Республіки Польща є будь-яка особа, принаймні один із батьків якої є або був поляком. І громадянин Польщі не може бути послом іноземної держави в Польщі.

Тому польська влада хоче, щоб Бжезинський відмовився від польського громадянства, подавши відповідну заяву президенту Анджею Дуді. Бжезинський поки відмовляється. Таким чином, ситуація виглядає патовою.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...