Політичний хаос в Бразилії затьмарив пандемію COVID-19

Звільнення міністра охорони здоров’я Бразилії Енріке Мандетти фактично затьмарило саму пандемію, до такого висновку приходить кореспондент шведського каналу SVT в статті, опублікованій виданням.

Випадки зараження новим коронавірусом, що викликає пневмонію з незвичайними симптомами, зареєстровані в більшості країн Латинської Америки. Перший випадок зараження COVID-19 в регіоні був зареєстровано 26 лютого 2020 року в Бразилії. Якщо спочатку випадки зараження були «завезеними», то потім новим вірусом стали заражатися і жителі, які не виїжджали за кордон.

Незважаючи на те, що підтверджені випадку зараження коронавірусів спостерігаються в 15 країн регіону, кількість тих, що заразилися і померлих від пневмонії, викликаної коронавірусом, залишається порівняно невеликою в порівнянні з Азією, Європою і США.

Проте, країни Латинської Америки спішно вживають заходів щодо нерозповсюдження коронавірусу: закривають кордони, відправляють всіх приїхали з країн з несприятливою епідеміологічною обстановкою по СOVID-19 на карантин, припиняють з цими країнами авіасполучення, відправляють на вимушені канікули учнів шкіл та університетів, скасовують масові заходи.

Але політичний хаос в країні, на думку автора статті, виник через розбіжності між міністром охорони здоров’я і президентом Жаіром Болсонару з питання боротьби з коронавірусів.

Суть конфлікту полягала в тому, що президент вимагав використовувати проти COVID-19 препарат хлорохін, який при наявності сильних побічні ефекти не мав серйозних наукових доказів своєї ефективності.

Після суперечки з главою країни про методи боротьби з коронавірусів міністр охорони здоров’я Бразилії був звільнений, а його заступник Нельсон Тейх подав у відставку на знак протесту проти антикризових заходів бразильського лідера, незважаючи на те, що Тейх вважався прихильником Болсонару.

За словами автора, «політичний хаос» в Бразилії фактично засунув пандемію коронавируса в «медійну тінь»: «Подібного немає в жодній іншій країні світу».

Відзначимо, кількість заражень в Бразилії активно зростає. За останніми даними, число інфікованих перевищило 250 тис. осіб, 15 тисяч хворих померли. Бразильські ЗМІ припускають, що офіційна статистика не відображає реального стану і що жертв набагато більше.

За останніми даними в Бразилії коронавірус виявлений у понад  32 00 медичних працівників, ще 115 000 медиків можуть бути потенційними носіями вірусу, заявив виконуючий обов’язки секретаря міністерства охорони здоров’я Едуардо Макаріо, повідомляє Agencia Brasil.

За словами чиновника, найбільше тих, що заразилися виявлено серед медсестер і асистентів (34,2%), лікарів (13,3%) і адміністратори лікарень (4,3%).

Макаріо зазначив, що за кількістю підтверджених випадків Бразилія перевершила більшість європейських країн. Більш того в останні дні намітилася тенденція до зростання кількості хворих, в той час як в інших країнах епідемія йде на спад.

«Ми спостерігаємо тенденцію до зростання … … яка проявляється в різних містах. Число смертей зростає [від COVID-19], що показує, що ми знаходимося в ситуації епідеміологічної тривоги», — додав секретар.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...