Після виступу Трампа в Конгресі Пелосі розірвала листи з його промовою

Президент США Дональд Трамп виступив перед Конгресом з головною політичною промовою року — зверненням «Про стан справ в країні».

Виступ Трампа відбувся напередодні фінального голосування в Сенаті США по процесу імпічменту президента. Очікується, що він буде виправданий за обома статтями обвинувачення. У промові Трампа тема імпічменту не фігурувала, зазначає «Голос Америки».

Свою промову Дональд Трамп почав з заяви про створення 7 мільйонів нових робочих місць і рекордно низькому безробітті. Він згадав реформу пенітенціарної системи. Після чого заявив: «Побудовано та чи планується будівництво тисяч нових заводів і фабрик». Він нагадав про нову торговельну угоду з Канадою і Мексикою, а також про успішні торгових переговорах з Китаєм.

Американський президент у зверненні до Конгресу згадав про жахи режиму Ніколаса Мадуро в Венесуелі та назвав Хуана Гуаідо легітимним президентом Венесуели.

Говорячи про витрати на оборону, Дональд Трамп зазначив, що США переконали союзників платити «чесну частку» військових витрат NATO. Він також нагадав створенні нового роду військ — космічних. Він також закликав Конгрес профінансувати космічні програми, щоб США стали першою країною, чий прапор буде встановлено на Марсі.

Трамп заявив про необхідність реформи систем освіти і охорони здоров’я. У промові президента було згадано про загрозу поширення коронавірусу і співпраці з Китаєм в протистоянні епідемії. Він також запевнив, що до кінця десятиліття в США здобудуть остаточну перемогу над СНІДом. Президент також закликав Конгрес прийняти закон, що забороняє проведення абортів на пізніх термінах, і новий закон про декретну відпустку.

Говорячи про будівництво стіни на кордоні з Мексикою, Трамп зазначив, що вже побудовано понад 100 миль, протягом найближчого року планується побудувати ще 500 миль. Відзначаючи успіхи в боротьбі з нелегальною імміграцією, Трамп нагадав, що в 2019 році були арештовані 120 тисяч іноземців, яким пред’явлені звинувачення в 10 тисячах грабежах, 5 тисячах злочинів на сексуальному грунті, 45 тисячах нападів із застосуванням насильства і 2 тисячах вбивств. За словами Трампа, з травня минулого року число незаконних перетинів південного кордону США знизилося на 75%.

Частина своїй промові, присвячену зовнішній політиці, Дональд Трамп почав з згадки про «операцію століття» — план мирного врегулювання палестино-ізраїльського конфлікту, розробленому його адміністрацією. Далі він розповів про успіхи у війні з «варварами» «Ісламської держави» в Іраку і Сирії. Президент детально виклав обставини, при яких були знищені «архітектори терору» — Абу Бакр аль-Багдаді і Касем Сулеймані.

Американський президент сказав, що має намір покласти край участі американців у військових діях в Афганістані. Згадавши про ситуацію в Ірані, Трамп сказав: «Горді іранці підносять свої голоси проти гнобителів їхніх правителів. Подивимося, який шлях вони оберуть». «Іранський режим зобов’язаний відмовитися від прагнень до ядерної зброї, припинити поширювати терор, смерть і руйнування», — заявив він.

На завершення свого виступу Дональд Трамп сказав: «Американська епоха, американська епопея і американське пригода тільки починаються. Наш дух і раніше молодий, наше Сонце, як і раніше світить, Боже благословення і раніше сяє і — мої дорогі американці — найкраще попереду. Дякую нехай благословить вас Господь! Господь, благослови Америку».

Відзначимо, що десять законодавців-демократів бойкотували звернення президента до Конгресу. У той же час конгресвумен Ільхан Омар з Міннесоти і Рашида Тлейб з Мічигану,що часто піддаються критиці з боку президента Трампа, на церемонію прийшли.

Багато журналістів звернули увагу на те, що спікер Палати представників Ненсі Пелосі під час виступу Трампа порвала листи, на яких був надрукований текст виступу президента. Перед початком виступу Пелосі простягнула руку Трампу, але президент проігнорував її жест.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...