Пєскову довелося заспокоювати Лукашенка, який злякався російських олігархів

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков відкинув гіпотезу білоруського лідера Олександра Лукашенка про втручання у внутрішні справи російських олігархів.

10 червня Пєсков у відповідь на запитання журналістів про олігархів нагадав, що такими можна вважати заможних людей, які крім бізнесу ще й мають вагу в політиці.

«Мені невідомо про існування олігархів в нашій країні. Це перше. І також невідомо про те, що вони чимось займалися в Білорусі — це друге», — заявив Пєсков.

Він додав, що Росія уважно спостерігає за виборчою кампанією в Білорусі і бажає білоруським партнерам «успішного проведення виборів».

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко на нараді з силовиками попередив про можливість протестних виступів напередодні президентських виборів 9 серпня. Він нагадав, як раніше влада зуміла впоратися з радикалами, які влаштовували погроми на площах. Незадоволені в Білорусі є досі, але вони вже не хочуть змішуватися з радикальною опозицією, зате ці люди просувають ідеї розвороту в бік Європи, як це було в 2014 році в Україні.

«На Комарівці розгорнули «бел-чырвона-белы» і європейський прапор. І ті, хто сьогодні фінансується за рахунок російських олігархів, чітко зрозуміли, що на гроші російських олігархів вони до влади ведуть ось цю відморожену, так звану радикальну опозицію Білорусі», — заявив Лукашенко.

Лукашенко також закликав правоохоронні органи Білорусі бути готовими жорстко навести порядок, якщо раптом хтось зазіхне на стабільність під час виборів.

«Спочатку представники ряду ініціативних груп зловживають правом на проведення пікетів для розгойдування ситуації і дестабілізації суспільно-політичної обстановки, потім вони сформують команди і групи бойовиків, які, не виключено, захочуть організувати побоїще на площі», — додав Лукашенко. Трохи раніше він прямо звинуватив деяких кандидатів в президенти в бажанні «перевернути країну і дестабілізувати обстановку».

Що налякало Лукашенка

На даний момент необхідне число підписів зуміли зібрати тільки два кандидати — Олександр Лукашенко і колишній глава Белгазпромбанку Віктор Бабарика.

Політолог Дмитро Болкунець в інтерв’ю ЗМІ назвав Бабарика головним подразником для Лукашенка. Коментуючи загострення в Білорусі, Болкунець припустив, що саме через нового кандидата в президенти у Лукашенка виникла теорія «змови банкірів». Справа в тому, що Віктор Бабарика 20 років керував Белгазпромбанком, власник якого — «Газпром». Невипадково білоруський президент появу конкурента описав такими словами: «Вистрибнув з-під плінтуса».

Ймовірно, Лукашенко настільки серйозно поставився до ниток, які ведуть в російський банк, що терміново змінив прем’єра Сергія Румаса, який, як відомо, з банкірів.

А ще через деякий час уряд випустив вказівку, щоб всі білоруські підприємства, які мають рахунки в банках з російським капіталом, перевели всі кошти в банки Білорусі.

Болкунець зробив висновок, що побоювання Лукашенка навряд чи обґрунтовані, але з упевненістю можна сказати, що в разі його перемоги на виборах, Белгазпромбанку в Білорусі більше не буде.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...