Переговори Тристоронньої контактної групи по Донбасу завершилися провалом

Переговори Тристоронньої контактної групи по Донбасу завершилися провалом

Переговори Тристоронньої контактної групи про припинення вогню на Донбасі завершилися провалом. Вони тривали більше семи годин.

За словами представника РФ Бориса Гризлова, відповідальність за це повністю несе Київ, який де-факто заохочує обстріли цивільного населення в самопроголошених республіках.

Тристороння контактна група з врегулювання конфлікту на Донбасі не змогла прийняти підсумкову заяву після переговорів у відеоформаті. Про це за підсумками засідання журналістам повідомив повноважний представник Росії на переговорах Борис Гризлов.

На порядку денному стояло питання про заходи щодо припинення вогню. «Російська делегація виступила на підтримку заяви сторін про безстрокове режимі припинення вогню, який би включав додаткові заходи, погоджені ще в липні 2019 року», – розповідає представник Росії.

Під час засідання Гризлов зазначив, що ситуація із забезпеченням безпеки на лінії зіткнення залишається складною.

«Київ фактично заохочує обстріли цивільних об’єктів з боку Збройних сил України», – заявив росіянин.

В якості підтвердження своїх слів він навів дані Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, згідно з якими абсолютно всі жертви і постраждалі від обстрілів серед цивільного населення є жителями самопроголошених Донецької і Луганської народних республік (ДНР і ЛНР).

«В очах жителів Донецької і Луганської областей нинішня київська влада все менше відрізняється від минулої», – прокоментував він цю ситуацію.

Щоб переломити цю тенденцію Росія запропонувала сторонам відмовитися від наступальних дій і розвідувально-диверсійних операцій. Також не застосовувати будь-які види вогню, включаючи снайперський. Крім того прозвучала пропозиція застосовувати суворі дисциплінарні заходи до порушників режиму припинення вогню.

Підвищивши рівень своєї делегації, як вказував глава офісу президента України Андрій Єрмак, Київ сподівається змусити на аналогічні дії Москви. За його словами, МЗС України вважає можливим діалог з ЛНР і ДНР лише, в тому випадку, якщо Донецьк і Луганськ представляти особи від громадянського суспільства, «у яких є тільки громадянство України, які не брали ніякої участі у війні проти України, які вимушено залишилися на окупованій території, які не є злочинцями сьогодні, не вбивали наших солдатів, які не брали злочинних рішень».

Він зазначив, що Україна розраховує на підтримку країн G7, ЄС і світу для подальшого активного просування в мінському процесі.

Єрмак також повідомив, що в найближчі тижні разом з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою поїде в Берлін, де будуть продовжені консультації про шляхи підвищення ефективності роботи нормандського і мінського переговорних форматів.

У межах роботи безпекової групи Україна підтримала СММ ОБСЄ та вкотре наполягла на безумовному та безперешкодному доступі спостерігачів на всій території України в межах міжнародно визнаних кордонів, зокрема на тимчасово окупованих територіях.

В гуманітарній групі говорили про новий обмін “всіх на всіх” і необхідність відкриття нових КПВВ на лінії розмежування. Зазначено, що КПВВ у Золотому облаштоване й готове до роботи у будь-який час.

Під час роботи політичної групи українська сторона наголосила на своїй позиції щодо виборів на Донбасі за українським законодавством після отримання Україною контролю над кордоном і неможливості закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України.

Поділитись