Павло Гавлічек: «Лукашенко може скасувати вибори»

Експерт Асоціації з міжнародних питань Павло Гавлічек заявив, що «президент Білорусі Олександр Лукашенко може влаштувати «криваве придушення протестів або скасувати вибори».

Про це повідомляє iRozhlas. Гавлічек зазначив, що Світлану Тіхановську, яка виступає від імені заарештованих і не допущених до виборів кандидатів, підтримує безпрецедентну кількість людей. У мінській акції на її підтримку взяли участь 60 тисяч осіб, і навіть в маленьких білоруських містах люди почали самоорганізовуватися і виходити на вулиці.

Експерт зазначив, що в «офіційній» перемозі Лукашенка на виборах ніхто не сумнівається і вона спонукає людей знову вийти на вулиці. Спеціаліст по Росії Карлова університету Ян Шир припустив, що на цьому етапі в ситуацію може втрутитися Москва.

«Оскільки у росіян в Білорусі свої інтереси, Москва може спробувати запобігти будь-який небажаний сценарій або ж використовувати можливість для досягнення своїх цілей», — зазначив він.

На думку Гавлічека, поки не можна виключати жоден з варіантів розвитку подій, жорсткі дії влади щодо протестувальників можливі в тому числі.

«Досвід 2010 року і криваві репресії дозволяють припустити, що білоруський режим не зупиниться ні перед чим», — заявив він.

Однак зараз протестувальників в Білорусі набагато більше, ніж в 2010 році, тому сил для розгону потрібно більше і його результати можуть виявитися більш кривавими. Експерт зазначив, що через це влада може зробити інший хід — оголосити в країні режим надзвичайного стану і скасувати голосування. Для цього Лукашенко може використовувати історію із затриманням росіян.

«Я зустрічав думку деяких аналітиків і експертів з Білорусії, які вважають, що ніякі правила вже не працюють і трапитися може що завгодно, навіть в день самих виборів. Голосування можуть не тільки фальсифікувати, а й відкласти або скасувати. Думаю, нам потрібно приготуватися до будь-якого розвитку подій і пам’ятати, що режим має найрізноманітнішими маніпуляторськими інструментами, якими без коливань скористається, якщо ситуація здасться йому небезпечною», — заявив Гавлічек.

І він, і Ян Шир заявили, що затримані росіяни, швидше за все, використовували Білорусь як транзитний пункт, а Лукашенко вирішив цим скористатися.

Раніше Лукашенко заявив, що в країні можуть влаштувати «майдан» за допомогою іноземної приватної військової кампанії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...