Пашинян засумнівався в ефективності російських «Іскандерів» за підсумками конфлікту в Карабасі

Ракети російських комплексів «Іскандер», які перебували на озброєнні Вірменії, під час конфлікту в Нагірному Карабасі не вибухнули або вибухнули на 10%, заявив прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян в інтерв’ю виданню 1in.am.

Так він прокоментував заяву колишнього президента країни Сержа Саргсяна, що війська Вірменії могли б використовувати ракетні комплекси на четвертий день війни.

«Думаю, він повинен мати відповіді на багато питань і не ставити запитань, відповіді на які він знає. А може, він відповість, чому стріляні ракети Іскандера не вибухнули або вибухнули лише на 10%?» — сказав Пашинян. На уточнення журналіста, чи буває так, Пашинян відповів: «Не знаю … Може, зброя 80-х».

У 2016 році Вірменія першою з зарубіжних країн отримала з Росії ракетні комплекси «Іскандер». Вони були показані у вересні того ж року на параді до Дня незалежності країни. Це озброєння Вірменія придбала на основі угод про постачання зброї в рамках ОДКБ. Основне призначення системи — знищення комплексів ППО і ПРО супротивника, а також цілей на відстані до 500 км. На озброєнні Єревана складається експортний варіант комплексу «Іскандер» з дальністю 280 км.

Тодішній президент Вірменії Серж Саргсян назвав цей крок вимушеним заходом, пов’язаної із загостренням конфлікту в Нагірному Карабасі і необхідністю збалансувати військову ситуацію в регіоні. Він заявив, що Азербайджан протягом останніх кількох років регулярно набував новітнє озброєння. «Ми не маємо таких можливостей, як Азербайджан, я маю на увазі фінансові можливості, але ми весь час намагаємося збалансувати ситуацію, знаходячи протиотруту. Я думаю, що в даному випадку» Іскандер «є саме таким протиотрутою», — заявив вірменський лідер.

Він додав, що, «звичайно, гонка озброєнь — це нехороша ситуація», і влада Вірменії не хотіли б в ній брати участь, але їх змушують умови. «Що робити, якщо тобі кожен день загрожують війною, фізичним винищенням. Ти повинен робити відповідні кроки», — заявив Саргсян.

Під час конфлікту в Карабаху в минулому році на озброєнні у Вірменії стояли мінімум 16 ракетних комплексів: вісім «Ельбрус», чотири «Точки» і чотири «Іскандера». У листопаді генерал-полковник Мовсес Акопян, який пішов у відставку з поста головного військового інспектора Вірменії, заявив на прес-конференції, що в період бойових дій в Нагірному Карабаху вірменська сторона задіяла «Іскандер». «Був застосований, але не можу сказати, в якому напрямку», — сказав Акопян.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...