Палата представників США може почати процедуру імпічменту Трампа вже на цьому тижні

Палата представників Конгресу США може приступити вже на цьому тижні до процедури імпічменту президента Дональда Трампа.

Про це повідомила в неділю в листі своїм однопартійцям спікер нижньої палати законодавчого органу Ненсі Пелосі (демократ від штату Каліфорнія).

Вона пояснила, що контрольована демократами Палата представників спочатку перейде до розгляду резолюції із закликом до віце-президенту Майклу пенсії, скориставшись 25-ю поправкою до основного закону країни, усунути Трампа від влади, а після цього займеться питанням імпічменту глави держави. За словами Пелосі, вже в понеділок конгресменам буде запропоновано одноголосно схвалити даний документ. Якщо ж цього не станеться, то у вівторок резолюція буде поставлена ​​на розгляд і подальше голосування в Палаті представників. Після цього, продовжила спікер, нижня палата перейде до розгляду імпічменту президента.

Резолюції Палати представників і Сенату, які приймаються окремо в кожній палаті Конгресу, не мають юридичної сили і носять рекомендаційний характер. Таким чином законодавці висловлюють свою позицію з того чи іншого питання, а виконавча гілка влади має право ігнорувати такого роду документи.

Відповідно до згаданої поправки, віце-президент займає посаду глави держави в разі дострокового припинення повноважень президента, його недієздатності. Крім того, поправка визначає порядок встановлення тимчасової недієздатності американського лідера, при якій віце-президент починає виконувати обов’язки господаря Білого дому.

При цьому Пенс не виключає, що йому доведеться вдатися до 25-й поправці до конституції в разі, якщо поведінка глави адміністрації США в найближчі дні стане «ще менш передбачуваним», відзначає телекомпанія CNN. За її відомостями, він побоюється, що визнання Трампа недієздатним, так само як і запуск процедури імпічменту, може загрожувати додатковими ризиками для безпеки країни.

У свою чергу джерела газети The New York Times вказували на те, що Пенс не підтримує заклики до усунення Трампа від влади на основі положень 25-ї поправки. За відомостями видання, ряд членів кабінету також не вважає це за доцільне. Як зазначає агентство Bloomberg, Трамп упевнений, що члени його кабінету і Пенс не намагатимуться усунути його від влади. Президент також вважає, що Сенат не затвердить статтю імпічменту, яка може отримати схвалення в Палаті представників. В оточенні Трампа також вважають, що імпічмент може підвищити його популярність серед прихильників.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...