Опозиція в Мінську змінила тактику

Опозиція в Білорусі відмовилася від маршу в Мінську, провівши натомість розрізнені акції, в яких беруть участь кілька груп дівчат з квітами, повідомили очевидці.

«Уздовж усього проспекту гуляють дівчата з квітами. За два-три людини, є групи з приблизно 15-20 чоловік», — повідомили очевидці.

У столиці також залишилися працювати тільки місцеві журналісти, оскільки акредитацію іноземних ЗМІ анулювали в п’ятницю.

У МЗС Німеччини заявили, що дії білоруської влади по переакредитації зарубіжних ЗМІ є «утиском свободи преси».
«Білоруське керівництво відкликало акредитацію іноземних ЗМІ в країні. Після декількох тижнів порушень прав людини і переслідувань журналістів це є подальшим кричущим утиском свободи друку і свободи слова», — наголошується в повідомленні.

У МЗС Німеччини заявили, що незалежне висвітлення протестів в Білорусі «піддається подальшому масовому обмеження».
Раніше МЗС Білорусії повідомив, що в республіці буде проведена переакредитація іноземних ЗМІ за новими правилами.
Через прийняття нових правил дію виданих раніше акредитаційних карток офіційно припинено з 2 жовтня.

Також в центрі міста спостерігалося безліч мікроавтобусів зі співробітниками правоохоронних органів. Скупчення таких машин помітили біля Будинку офіцерів. Кілька мікроавтобусів проїхалися колами в районі ЦУМу і площі Незалежності.

«Затримань не бачив. Бачив білі і червоні стрічки на перилах метро, ​​мостах, гілках дерев, ще у Жовтневій площі хтось залишив плакат з написом «Поверніть нашу Машу», тобто учасницю Координаційної ради опозиції Марію Колесникову», — сказав один з мінчан.

Раніше в Мінську на акції опозиції дівчата почали ходити з квітами. Про затримання відомостей не надходило. До цього в Мінську завадили танцювального протесту.

Масові протестні акції опозиції почалися по всій Білорусії 9 серпня, після виборів президента, на яких переміг в шостий раз Олександр Лукашенко — за даними ЦВК, він набрав 80,1% голосів. У перші дні акції придушувалися силовиками, відносно протестуючих, не згодних з результатами, застосовували сльозогінний газ, водомети, світлошумові гранати, гумові кулі.

За офіційними даними, за перші дні понад 6,7 тисячі осіб було затримано. Як повідомляло МВС республіки, в ході заворушень постраждали сотні людей, серед них понад 130 співробітників правоохоронних органів. Влада офіційно підтвердили загибель трьох учасників протесту.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...