Опозиція в Грузії розлила в залі парламенту невідому рідину

Депутат парламенту Грузії від опозиційної партії «Європейська Грузія — рух за свободу» Ірма Надірашвілі в четвер у залі засідань розлила рідина невідомого походження, через що робота законодавчого органу була перервана.

Про це заявив віце-спікер парламенту Георгій Вольський в інтерв’ю телекомпанії «Імеді».

«Вони [опозиція] вирішили влаштувати акцію-перфоманс. Увійшла Ірма Надірашвілі з якимось специфічним запахом, щось розлила і пішла. Зараз вони хочуть сказати, що оголошується евакуація парламенту. Ніякої евакуації немає. Ми зараз провітрити будівлю і продовжимо засідання», — сказав Вольський, не уточнивши, коли парламент відновить роботу.

Про специфічний запах спочатку депутатам розповів екс-спікер парламенту Іраклій Кобахідзе. Він попросив спікера Арчила Талаквадзе оголосити перерву, так як рідина була невідомого походження і могла нанести шкоду здоров’ю присутніх. У правлячій партії «Грузинська мрія — Демократична Грузія» обіцяють скоро розібратися в те, що трапилося і покарати винних.

З четверга ранку в парламенті, а також на вулиці напружена обстановка. Парламент повинен затвердити кандидатів у судді до Верховного суду Грузії. Опозиція категорично проти цього. З ранку опозиціонери разом з громадськими активістами пікетували будівлю парламенту. В результаті бійок були затримані 16 осіб в адміністративному порядку, в тому числі лідер партії «Нова Грузія» Георгій Вашадзе, члени «Єдиного національного руху» Георгій Тевдорадзе і Бесо Газделіані.

Судова система знаходиться в центрі уваги грузинської громадськості з кінця 2018 року, після того як Вища рада юстиції переслав парламенту список з 10 осіб для їх призначення суддями до Верховного суду. У список потрапили судді, які раніше за президентства Михайла Саакашвілі виносили суперечливі рішення по резонансних справах.

Список Вищої ради юстиції внесла розкол в ряди правлячої партії. Через суддівський скандал партія позбулася конституційної більшості в парламенті. Партію покинули впливовий депутат від більшості Ека Беселія, а також парламентарі Леван Гогічаішвілі, Гедеван Попхадзе, Звіад Квачантірадзе, Коба Нарчемашвілі, Леван Коберідзе і Бека Нацвлішвілі.

У підсумку парламент Грузії відмовився призначати цих 10 осіб суддями Верховного суду і зайнявся розробкою законопроекту, який ускладнить критерії відбору суддів у вищу судову інстанцію країни. Новий законопроект був прийнятий в квітні поточного року. Саме на підставі нового закону був оголошений конкурс на вакантні місця у Верховному суді, в якому взяли участь 144 осіб, і лише прізвища 20 з них були відіслані на затвердження парламенту.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...