Олександр Алесін: «російських бойовиків відправили до Мінська саме для того, щоб їх затримали»

Військовий експерт Олександр Алесін прокоментував «Білоруському партизану» останні заяви білоруської влади про затриманих росіян з ПВК і спрогнозував, як силовики будуть діяти 9 серпня.

Олександр Алесін: Російських бойовиків відправили до Мінська саме для того, щоб їх затримали
— Голова Слідчого комітету Іван Носкевіч заявив, що майже всі затримані належать до ПВК Вагнера, в Стамбул вони не направлялися, а збиралися залишитися в Мінську. Як ви оцінюєте цю інформацію, до якої версії подій схиляєтеся?

— Дотримуюся попередньої версії: це підстава. Думаю, що дійсно цих людей втемну використали якісь сили, які навряд чи мають відношення до керівництва Білорусі і Росії. Допускаю, що свою партію можуть грати люди з силових відомств (можливо, навіть близькі до керівництва країн).

Якщо говорити грубо, група затриманих росіян була кинута на забій. Їх направили сюди тільки для того, щоб їх тут спіймали. Сам факт того, що вони оселилися в готелі, а потім в санаторії, звичайно, повинен був привернути увагу спецслужб. Крім того, можливо, з Росії надійшов сигнал про прибуття групи.

На мій погляд, ця підстава могла переслідувати кілька цілей. Розпалити скандал, підірвати довіру між Лукашенко і Путіним. І скомпрометувати російського президента. Ці формування (приватні військові компанії) не мають юридичного статусу в Росії, а найманська діяльність за міжнародними нормами є кримінальним злочином.

Звертає на себе увагу, що інцидент виник після скандалу із затриманням Фургала і протестів в Хабаровську. Не виключаю, що це гра одних і тих же сил проти Путіна, яка вихлюпнулася на територію Білорусі.

— Як вважаєте, чи дійсно затримані росіяни представляють ПВК Вагнера?

— Ряд затриманих раніше засвітився в складі цього підрозділу. Але питання, чи є виявлена ​​група філією ПВК Вагнера або самостійної (сформованої з колишніх бійців ПВК Вагнера). Однак очевидно, що це два взаємопов’язаних судини — контингент бійців обмежений, це вузьке коло людей.

Чи вдасться керівникам двох країн погасити конфлікт — і як?

— Лукашенко, напевно, приходить до усвідомлення, що це операція з відвернення уваги. Тому і сказав, що рядових учасників карати не слід, тому що вони нічого не вирішували, а вирішували люди, їх послали.

Найбільший секрет — хто послав затриманих росіян і чи мають ці організатори помічників в Білорусі. А якщо мають, то який їхній ранг, на якому рівні владної вертикалі вони знаходяться?

Думаю, все ми не дізнаємося. Можливо боку після закулісних переговорів вирішать спустити проблему на гальмах. Затримані будуть депортовані в РФ.

Винайдуть більш правдоподібну версію: мабуть, версія про політ до Стамбула не проходить, учасники плутаються в свідченнях щодо того, куди вони прямували.

І найголовніше: приватні військові компанії не літають через Білорусь цивільними рейсами. Адже з огляду на послужний список цих бійців, до них можуть проявити інтерес Інтерпол і ряд країн, в тому числі Україна, які будуть вимагати їх видачі.

— В останні тижні Лукашенко відвідував підрозділи Збройних сил і внутрішніх військ. Як ви думаєте, як влада буде діяти 9-10 серпня в разі масових протестів?

— Вони вже показали це, коли Лукашенко продемонстрували в Уруччя навички бригади спецназу МВС. Будуть спеціальні машини з розшовхувачами, водомети, сльозогінний газ «Черемуха», щити, палиці і головне — спеціального навчені і психологічні підготовлені люди, які не будуть сумніватися в тому, що роблять.


— Як думаєте, ми побачимо приблизно той же що в 2010-му?

— Ні, думаю, варіанти 2010 року не буде. Тоді події розвивалися за несподіваним для силовиків сценарієм.

Зараз вони готові. Думаю, буде вжито заходів, щоб не допустити під’їзд в центр з околиць Мінська та інших регіонів країни, щоб не було нарощування числа протестувальників.

Можливо, перекриють важким вантажним транспортом деякі магістралі, вулиці. Вважаю, попередньо затримають координаторів та організаторів протестів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...