Обрання Кім Чен Ина генсеком правлячої партії дає йому безмежну владу

Обрання лідера КНДР Кім Чен Ина на що проходить в Пхеньяні VIII з’їзді Трудової партії Кореї (ТПК) її генеральним секретарем говорить про подальшу централізацію влади в його руках і є своєрідним посланням всьому світу.

Про це заявив південнокорейський політолог, співробітник Фонду за майбутнє Корейського півострова Мен Чу Сік.

«Цей крок покликаний ще більше згуртувати громадян КНДР навколо фігури вождя і зміцнити його позиції як всередині країни, так і на міжнародній арені», — вважає експерт. На його думку, обрання Кім Чен Ина генсеком ТПК також має символізувати наступність влади в країні, оскільки попередні лідери КНДР — Кім Ір Сен і Кім Чен Ір — також свого часу займали цей пост.

«Обрання Кім Чен Ина на новий пост дає йому в Північній Кореї фактично безмежну владу, оскільки Трудова партія контролює всі сфери життя в країні», — підкреслив Мен Чу Сік.

Як повідомило Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК), що проходить в Пхеньяні VIII з’їзд Трудової партії Кореї «одноголосно ухвалив рішення обрати Кім Чен Ина на посаду генерального секретаря ТПК». ЦТАК відзначає, що відповідне рішення є «проявом єдиної волі і прагнення всіх членів партії, народу і військовослужбовців Корейської народної армії домогтися розвитку кімерсенсько-кімченірської партії і нових перемог революційних ідей чучхе».

Попередній з’їзд ТПК проходив в травні 2016 року. Тоді голова Держради КНДР Кім Чен Ин був обраний на пост голови партії. В опублікованих на цей момент документах з VIII з’їзду не уточнюється, чи залишився за Кім Чен Ином цей пост після його обрання генеральним секретарем і чи зберігся взагалі цей партійний пост.

Вибори відбулися 10 січня, на шостий день роботи Восьмого з’їзду партії. Таким чином, в ТПК був відновлений секретаріат, ліквідований в 2016 році. Раніше посаду генерального секретаря займав Кім Чен Ір, покійний батько і попередник Кім Чен Ина на посаді північнокорейського лідера. Після смерті за ним було закріплено статус «вічного генсека» ТПК.

Нагадаємо, в ході проведеного днями в Пхеньяні з’їзді Трудової партії Кореї голова Держради Кім Чен Ин змалював основні напрямки розвитку зовнішньої політики країни, позначивши друзів і ворогів КНДР. Він також пообіцяв вдосконалювати ядерні озброєння заради вимушеного стримування ворожих сил.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...