Нова модифікація «Іскандер-М» зможе дістатися до будь-якої точки Європи

У Росії готується нова модифікація оперативно-тактичного ракетного комплексу «Іскандер-М», повідомили в держкорпорації Ростех.


Про характеристики нової версії комплексу не повідомляється. Але, без сумніву, через те, що США зламали Договір про заборону ракет середньої і меншої дальності, комплексу наростять дальність пуску. Зараз вона дорівнює 490 км, як того вимагав договір.

18 червня завершилися онлайн-консультації міністрів оборони країн, що входять в НАТО. Німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung, посилаючись на власне джерело, опублікувала статтю, в якій говориться про те, що міністри погодили нову концепцію протидії Росії в ядерній сфері. Вона передбачає розміщення в Європі американських ракет середньої дальності, які в разі ескалації можуть бути оснащені ядерними боєголовками. Також під час консультацій йшлося про переміщення що зберігається в Німеччині ядерної зброї в Польщу.

Газета звернулася за коментарем до генерального секретаря НАТО Столтенберга, однак той пішов від прямої відповіді, заявивши, що в процесі дискусій обговорювалися оборонні заходи. На повторний запит щодо конкретики в частині «нової концепції» прес-служба переслала до редакції прес-реліз.

А ось директор з питань ядерної політики НАТО Джессіка Кокс була цілком конкретна, написавши в Твіттері, що «майже нічого в статті не відповідає дійсності, включаючи початковий посил про те, що у НАТО нібито з’явилася нова ядерна стратегія».

Минуло всього два дні, і повну ясність у це непросте питання вніс спеціальний представник президента США з контролю над озброєннями Маршалл Біллінгслі, спростувавши європейських колег. Відповідаючи на питання газети «Комерсант» в ході онлайн-брифінгу в Брюсселі, він заявив: «Мораторію на розміщення ракет середньої і меншої дальності в Європі не буде».

Після чого перейшов в атаку, повідавши американську версію виходу США з договору: Росія зруйнувала договір, створивши заборонену ракету 9М729, дальність якої набагато перевищує дозволений договором поріг в 500 км. А США «на протязі більше 30 років неухильно дотримувалися договору».

Нагадаємо, що договір забороняв не тільки виробництво ракет середньої і меншої дальності (від 500 км до 5500 км) наземного базування, а й їх розробку. Так ось, у Штатів вже через півроку після виходу з договору були готові ракети для випробувань. І випробування були проведені. Тобто в США довго таємно розробляли заборонені договором ракети.

Те, що американці відмовляться від мораторію, було зрозуміло відразу ж, як тільки вони розкрили рот, роблячи таку пропозицію. Так що у коломенського КБ машинобудування, який створив «Іскандер-М» тепер, як то кажуть, розв’язані руки. Тобто можна робити комплекс, який має необхідну дальність, і при цьому, зрозуміло, покращувати тактико-технічні та експлуатаційні характеристики.

Тепер, коли конструктори не пов’язані обмеженнями по дальності, ракета 9М729 може бути модернізована до рівня 9М730. І якщо зараз ракети «Іскандера-М», розташовані в Калінінградській області, дістають до Берліна, то з новою ракетою досяжною стане практично вся Європа.

Зрозуміло, для цього необхідно буде модернізувати і бойову машину, на якій розташовуються два транспортно-пускових контейнера, а також командний пункт.

Європейських політиків, країни яких потраплять у нову розширену зону дії «Іскандера-М», така перспектива не радує. Як тільки ці комплекси почали розміщуватися в Калінінградській області, американські генерали почали говорити, що не в змозі захистити Європу від російських «Іскандерів», ракети яких мають унікальну здатність долати системи ПРО. Не випадково європейські лідери переконували Трампа не виходити з договору. Тому що Європа в цьому випадку стане заручницею американської політики. Що, власне, вже майже й сталося.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...