Німецький міністр подала у відставку після звинувачень у плагіаті

Міністр у справах сім’ї, людей похилого віку, жінок і молоді Німеччини Франциска Гіффай (СДПН) подала заяву про відставку у зв’язку зі скандалом навколо своєї наукового ступеня, отриманої раніше в Вільному університеті (FU) Берліна, повідомляє журнал Focus з посиланням на власну інформацію.


Раніше німецькі ЗМІ повідомили, що спеціальна комісія університету висловилася за позбавлення міністра наукового ступеня. Раніше Гіффай була висунута берлінським відділенням Соціал-демократичної партії Німеччини в лідери передвиборчого списку на виборах до Палати представників Берліна восени і кандидатом в бургомістри. В даний час посаду бургомістра в німецькій столиці займає інший відомий соціал-демократ Міхаель Мюллер.

Відомо, що спеціальна комісія Вільного університету представила президії своє рішення 5 травня, офіційної інформації про зміст цього документа немає. Однак повідомлялося, що міністру надано чотири тижні для зустрічного заяви. Університет відмовляється від коментарів пресі до прийняття остаточного рішення.

Раніше Гіффай заявила, що готова залишити пост міністра у справах сім’ї у разі, якщо її ступінь буде дезавуйована. Вільний університет Берліна почав в 2019 році перевірку її наукової роботи, яка була присвячена політиці Єврокомісії щодо громадянського суспільства. У жовтні 2019 року було прийнято рішення, що робота, незважаючи на встановлені недоліки, є академічним досягненням Гіффай.

Скандали навколо наукового ступеня урядовців в новітній історії Німеччини повторюються досить часто. Через звинувачення в плагіаті при написанні дисертацій кілька міністрів були змушені залишити свої пости. У 2011 році в зв’язку з цим склав в себе повноваження міністр оборони Німеччини Карл-Теодор цу Гуттенберг. У 2013 році у відставку після позбавлення наукового ступеня в університеті Дюссельдорфа пішла міністр освіти ФРН Аннете Шаван. У 2016 році після перевірки Ганноверський медичний інститут прийняв рішення про збереження наукового ступеня тодішнього міністра оборони ФРН Урсули фон дер Ляйен. Перевірка була проведена на прохання самої фон дер Ляйен після того, як інтернет-видання звинуватили міністра в плагіаті, допущеної в дисертації, яка знаходиться у відкритому доступі.

Відставка Гіффай — перший скандал в історії чинного уряду під керівництвом Ангели Меркель, створеного за підсумками виборів в бундестаг ФРН в 2017 році. Раніше «четвертий кабінет» Меркель покинули два міністри — Урсула фон дер Ляйен (з поста глави міноборони ФРН — на пост глави Єврокомісії), Катаріна Барлі (з поста глави Мін’юсту ФРН — в Європарламент), а також кілька статс-секретарів.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...