Названо причини розстрілу військових США в Афганістані

«Подібні інциденти час від часу трапляються через низький рівень військової підготовки армії Афганістану, міжетнічні конфлікти і неприйняття мирним населенням американських військових», — заявив російським ЗМІ сходознавець Олександр Князєв.

Так він прокоментував розстріл військових США людиною в формі збройних сил Афганістану.

«По-друге, серед афганських військових, які часто неграмотні, спостерігається дуже високий відсоток дезертирства. Люди переходять або на бік талібів, або просто десь ховаються. Саме з цієї причини уряд Афганістану контролює, за різними оцінками, всього лише 20-30% своєї території», — продовжив експерт.

«Також в армії Афганістану присутній міжетнічна проблема», — підкреслив співрозмовник. За його словами, подібні інциденти є фоном, який підтверджує провал переговорів між США і Талібаном. «Ці переговори не можуть бути успішними, тому що американці не переслідують такої мети. Так, Трамп обіцяв вивести війська з Афганістану. Але в рамках своєї виборчої кампанії він може змінити ситуацію таким чином, щоб виправдати збереження військ в країні», — пояснив Князєв.

«На це накладаються і регіональні події. Наприклад, після вбивства іранського генерала Сулеймані в ході переговорів в Катарі американці поставили талібам дві умови: погодитися на збереження військ в Афганістані і розірвати відносини з Іраном. Але ці вимоги нездійсненні, бо у талібів є своє умова: не використовувати територію Афганістану проти інших мусульманських країн, перша з яких — це Іран», — додав сходознавець.

Тому, за його словами, Вашингтон усвідомлено завів переговори в глухий кут, бажаючи зберегти свою присутність в регіоні.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили про те, що американські військові загинули в результаті перестрілки з військовослужбовцями Афганістану. Перестрілка між афганськими і американськими солдатами в суботу призвела до загибелі військових з обох сторін. Інцидент стався в афганській провінції Нангархар під час спільної операції.

Пізніше офіційний представник американських сил в Афганістані полковник Сонні Леггетт повідомив, що жертвами атаки стали двоє військових США, ще шість американських військовослужбовців отримали поранення. Як заявив Леггетт, «згідно з повідомленнями, людина в афганській формі відкрила вогонь з кулемета по об’єднаним силам США і Афганістану».

У січні повідомлялося, що при підриві бойової машини в Афганістані загинули двоє військових США.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...