Названі європейські противники членства України в ЄС

Названі європейські противники членства України в ЄС

Багаті країни Європи не хочуть оплачувати вступ України в Євросоюз.

До таких висновків прийшли опитані ЗМІ експерти, коментуючи заяву Володимира Зеленського про безглуздість питань про прийняття України в ЄС.

«Такі великі і сильні країни Європи, як Німеччина, Франція, Нідерланди, виступають проти членства України в ЄС, оскільки саме вони багато в чому відповідають там за питання розвитку економіки і стійкості фінансової системи», – вважає німецький політолог Олександр Рар. За його словами, вони педантично ставляться до того, наскільки кандидати відповідають встановленим нормам і критеріям для вступу в Євросоюз.

«Тому Україна може забути про ідею входження в ЄС, тому що вона не відповідає Копенгагенським критеріям вступу до Євросоюзу, не поділяє цінності країн союзу і принесе їм лише економічні та фінансові проблеми, – упевнений політолог. – Всі прекрасно розуміють, що Україна не змогла пройти потрібний шлях, на відміну від тієї ж Польщі, і не засвоїла складні уроки для входження в європейські інститути».

«Однак Польща і країни Балтії просувають ідею вступу України в ЄС, слідуючи власним інтересам. Вони розглядають її як буфер проти Росії, але цього недостатньо, щоб увійти в ЄС», – констатував Рар.

«Влада України навряд чи залишать свої надії на входження в європейські інститути. Київ продовжить торгуватися за місце в ЄС, тому що у нинішньої влади немає альтернативної політичної лінії», – підкреслив співрозмовник.

Схожої точки зору дотримується і генеральний директор Російського ради з міжнародних справ Андрій Кортунов. «По-перше, Україна структурно не готова до входження в європейські інститути. По-друге, це створить додаткові проблеми фінансового та адміністративно-управлінського характеру для ЄС, – зазначив він. –

Зокрема, оплачувати її інтеграцію доведеться Німеччині, Франції, Бельгії, Люксембургу та Нідерландам, які не відчувають великого бажання цим займатися.

А активні лобісти вступу країни в ЄС – Польща та країни Балтії – зовсім не намагаються взяти на себе цей тягар, тому що вони самі є реципієнтами структурних фондів Євросоюзу».

Крім того, крім об’єктивних причин, політолог вказав і на цілу низку питань двосторонніх відносин України з країнами ЄС. «Так, у Угорщини та Румунії є свої набори претензій до України, включаючи політичні та економічні питання. Так що вони можуть виступати проти європерспектив України. Більш того, навіть в Польщі є політичні сили, які вкрай критично ставляться до України», – розповів Кортунов.

«Таким чином, в переважній більшості країн ЄС розгляд питання про входження України в об’єднання вважається передчасним. І навряд чи він стане предметно обговорюватися в доступному для огляду майбутньому», – резюмував експерт.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що не бачить сенсу в тому, щоб задавати питання керівництву Євросоюзу про членство в ЄС.

«Чесно кажучи, немає сенсу ставити деякі питання шановним колегам, коли ти заздалегідь знаєш відповідь. Тому деякі питання я не ставив ні (голові Європейської комісії) пані Урсулу фон дер Ляйен, ні (голові Європейської ради) Шарлю Мішелю, у нас до цього було багато зустрічей з Шарлем Мішелем. У нас прекрасні відносини», – сказав Зеленський.

За твердженням глави держави, якби членство в ЄС залежало від влади в Брюсселі, Україна була б в Євросоюзі «ще вчора». Проблема, як припустив Зеленський, склалася на рівні окремих держав ЄС. «Коли ти один на один, вони кажуть, що виступають за, але є питання з якоюсь іншою країною», – додав він.

Український лідер нагадав, що Київ продовжує готувати декларації з іншими країнами, щоб розуміти, хто точно готовий голосувати за прийняття України до Євросоюзу. «Чотири країни вже підписали, три зараз я підпишу. Тобто вже сім, а всього 27 (країн)», – додав Зеленський.

Минулого четверга український посол у ФРН Андрій Мельник зажадав від Німеччини закріпити перспективу прийняття України до Євросоюзу (ЄС). У липні Зеленський говорив, що Україна втомилася «нескінченно залишатися в передпокої» НАТО і ЄС.

Поділитись