Навколо Зеленського виникли нові корупційні скандали

Команда, яка йшла на вибори під гаслом «Весна прийде — садити будемо!», Виявилася дуже схожа на попередників.

Призначена недавно генеральним прокурором Ірина Венедиктова не тільки не поспішає «садити» колишнього президента Петра Порошенка, але і сама причетна до каламутних схемам, як стверджує її колишній союзник.

Генпрокурор новий, проблеми старі

Боротьба з корупцією, суд над Порошенком і його оточенням були лейтмотивом передвиборчої кампанії Володимира Зеленського. На дебатах він кинув в обличчя опонента: «Я — ваш вирок!» І після зміни влади багато хто очікував результатів розслідувань резонансних справ. Але Порошенко обрався до Ради, отримав депутатську недоторканність і всіляко демонстрував свою невразливість.

Нові надії виникли після призначення Ірини Венедиктової главою ДБР, а потім і генпрокурором. Вона сильно критикувала попереднього генпрокурора Руслана Рябошапку за відсутність прогресу в гучних кримінальних справах.

Її вважали союзником юриста Андрія Портнова, колишнього радника екс-президента України Віктора Януковича, що вимагає відправити Порошенка за ґрати. Журналіст Роман Чайковський прокоментував ситуацію так:

«Призначення Венедиктової очікуване. Це посилення «портновського флангу» в рядах президентської сили.

Але минав час, а кримінальні справи проти Порошенка не рухалися з місця. Інший журналіст, Володимир Бойко, іронізував:

«Сьогодні (7 квітня) йде двадцять перший день, як генеральний прокурор Ірина Венедиктова вивчає повідомлення про підозри щодо народного депутата України Петра Порошенка, який Ірина Валентинівна, будучи в. о. директора Державного бюро розслідувань, направила в офіс генерального прокурора».

Бойко нагадував, що глава наглядового відомства не поспішає виконувати навіть ті процесуальні дії, які наказала сама собі, будучи на іншій посаді.

І Портнов пішов в атаку — тепер уже на Венедіктову.

«Ми почали документувати всі протиправні дії Ірини Венедиктової при проведенні конкурсів в ДБР», — написав він у соціальній мережі та повідомив, що генеральний прокурор має свого «смотрящого по бізнесу».

«Фігурант відповідає за доходи і збори і зараз без будь-якого офіційного статусу бере участь в ключових нарадах генерального прокурора», — додав Портнов.

Він натякав на те, що і новий керівник наглядового відомства України не цурається «схем».

Скандали навколо президента

Втім, Зеленському вже давно не до виконання передвиборчих обіцянок про «весняні посадки». В країні карантин, який кілька змастив і корупційний скандал, пов’язаний з самим Зеленським. В кінці березня опоненти президента поширили інформацію з Національного агентств з питань протидії корупції, яку вони, в свою чергу, отримали з офісу президента. З’ясувалося, що переліт з Оману, де Зеленський побував у відпустці, оплатив уряд султанату.

Це було неприємно не стільки з юридичної, скільки з іміджевої точки зору. Тому що раніше колишній керівник адміністрації Зеленського Андрій Богдан запевняв: глава держави літав в Оман за особисті кошти. У Зеленського там нібито проходили «зустрічі на вищому рівні», виправдовувався офіс президента.

На кінець березня припав і інший скандал. Депутат Ради від «Слуги народу» Гео Лерос опублікував відеозапис, де людина, схожа на брата глави офісу президента Андрія Єрмака Дениса, обговорював з певними особами призначення на посади. У тому числі і просування якоїсь «красивої дівчинки» в крісло на посаду керівника. Денис Єрмак визнав, що на відео був саме він.

Депутат Ради попереднього скликання Ігор Мосійчук вважає, що у Портнова і Венедиктової конфлікт на «особистому рівні, ніяк не пов’язаний з корупцією».

«У випадку з Єрмаками це була спецоперація, брат Андрія Єрмака Денис — як би це м’якше сказати … — схильний до афер і подібної поведінки, ось і попався», — говорить політик.

Київський адвокат Тетяна Монтян нагадує, що «свого часу Портнов так «топив» за Венедіктову, що зябра було видно».

«Ніхто нікуди Петю саджати не буде. Це було ясно з самого початку. А зараз вони («Слуги народу») вже разом з партією Порошенка голосували (за закони про відкриття ринку землі і про банківську діяльність). «Зелені» давно злилися з Порошенком в екстазі, але Портнов продовжує торочити, що він посадить Порошенка», — відзначає вона.

«Коронавірус добиває нещасну країну, і скандалів буде все більше. Падіння рейтингу Зеленського зовсім неважливе. Важливим є карантин і те, що скоро жерти буде нічого. Від цієї влади нічого, крім мародерства, чекати не слід. До виборів з’явиться новий Голобородько, дурні проголосують. А у владі зараз вкрадуть скільки-то під Зеленського, потім — під кого-небудь іншого, нічого складного», — робить висновок Монтян.

 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...