НАТО відпрацює захоплення Калінінграда

Передбачається, що великомасштабні військові навчання НАТО в Європі Defender Europe 2020 почнуться в березні, проте підготовка до них і перекидання військ починаються вже в січні.

Подібні маневри альянс проводить регулярно, однак нинішні стануть найбільшими за останні 25 років, вони наче скопійовані з часів «холодної війни». У навчаннях, які пройдуть на території 10 країн, візьмуть участь 18 країн НАТО, тільки з боку США буде задіяно 37 тисяч військовослужбовців. Загальна чисельність військ, як планується, складе більше 40 тисяч чоловік.

Відповідно до опублікованого командуванням збройних сил США в Європі з документом, до навчань залучаються 20 тисяч американських військовослужбовців з континентальної частини США, 9 тисяч солдатів і офіцерів зі складу сил базуються в Європі, 7 тисяч солдатів Національної гвардії з 12 американських штатів і 750 резервістів.

У цей раз це будуть саме американські навчання в Європі, решта зіграють лише допоміжну роль і будуть задіяні здебільшого на території своїх країн. Збройні сили США розмахнутися на всю Європу, а кінцевою фазою цих маневрів стане Польща, Литва і Грузія.

За легендою навчань передбачається захоплення плацдарму у якоїсь «країни-агресора» і утримання його до підходу основного складу експедиційних військ. Якщо врахувати, що Польща і Прибалтика (всі три країни входять в НАТО) межують з Росією і Білоруссю, то абсолютно очевидно, що саме вони є об’єктами потенційної атаки.

Втім, в Росії дуже серйозно ставляться до проведення цьогорічних навчань США в Європі. Це випливає навіть з повідомлення МЗС РФ.

«Країни НАТО постійно нарощують свою військову присутність поблизу наших кордонів, працюють над підвищенням оперативності перекидання сил на східний фланг. Зростає інтенсивність навчань, сценарії яких все більше нагадують цілеспрямовану підготовку до великомасштабного військового конфлікту. Триває планомірний розвиток європейського сегмента системи ПРО США / НАТО», — йдеться в офіційному повідомленні МЗС.

І це вже не просто констатація факту, а висловлювання серйозну стурбованість. Особливо на тлі висловлювань ряду американських політиків і генералів про військові плани щодо Росії. Ще у вересні минулого року головнокомандувач американських ВПС в Європі генерал Джеффрі Лі Харріган заявив, що у США є план для прориву російських ППО.

«Якщо нам доведеться піти туди і знищити, наприклад, інтегровану систему ППО Калінінграда, нехай не буде жодних сумнівів, у нас є план», — заявив він виданню Breaking Defese. За словами генерала, необхідні для цього маневри відпрацьовуються, а в США постійно обмірковують ці плани і при необхідності приведуть їх в дію.

Ще один генерал, начальник штабу ВПС США Девід Голдфейн в березні 2019 року заявив, що американські військові готують нову концепцію ведення бойових дій, суть якої полягає в прихованому проникненні на територію противника.

«Ваш захист в дірках, як швейцарський сир, ми знаємо ці дірки, ми можемо використовувати їх, ми можемо проникнути через них і йти на Калінінграда», — вважає старший науковий співробітник Джеймстаунського фонду Річард Хупер. Він вважає, що завдяки нарощуванню в регіоні сухопутних військових сил США і Польщі, Росія не зможе встояти під натовським натиском і втратить контроль над цією територією. На досягнення переможного результату військам НАТО відводиться два тижні. При цьому наголошується, що військові дії будуть розвиватися лише на регіональному рівні.

Підлив масла у вогонь днями і держсекретар США Майк Помпео, який заявив про нову стратегію США, спрямованої на стримування своїх супротивників. «Це в рівній мірі стосується і Ірану, і Китаю, і Росії», — процитувало Помпео інформагентство Reuters. Судячи з цих висловлювань, можна судити про реальну підготовку США до війни і першої їх метою може стати саме Калінінградська область. Цьогорічні навчання в Європі «заточені» саме під цей регіон.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...