Найстарішому меру Франції не вдалося зайняти пост в дев’ятий раз поспіль

Мер комуни Сен-Сюрен-сюр-Ліль Марсель Бертоме, в свої 98 років був найстарішим градоначальником Франції, втратив шанси на отримання дев’ятого поспіль мандата на наступні шість років.

Згідно з оприлюдненими даними МВС, він програв другий тур муніципальних виборів своїй колишній заступниці.

Евелін Лавор-Кардона, яка молодша за Бертоме на 26 років, обійшла його з мінімальним відривом. Вона набрала більше 46% голосів, у той час як її візаві заручився підтримкою 44% виборців.

Бертоме, колишній майор ВПС і учасник Другої світової війни, ось уже півстоліття був беззмінним головою адміністрації Сен-Сюрен-сюр-Ліль. Протягом політичної кар’єри він приділяв велику увагу патріотичному вихованню та виступав проти одностатевих шлюбів. При цьому населення комуни під час його перебування мером збільшилася приблизно в півтора рази. Про бажання відсвяткувати сторіччя в кріслі градоначальника він попередив задовго до виборів 2020 року. «Вік зараз нічого не вирішує, можна бути дурнем в 20 років і свідомим в 98», — прокоментував Бертоме своє висунення.

Виходець з правоцентристської партії «Республіканці» Жан-Клод Годен, який очолював протягом майже чверті століття адміністрацію Марселя, також пішов у добровільну відставку. Однак кандидат від цієї ж партії Мартін Вассаль, який заручився підтримкою 80-річного градоначальника, прийшла до фінішу лише другим. Перемогу ж здобув представник лівих — кандидат від руху «Марсельська весна» Мішель Рубіроля.

Колишній міністр внутрішніх справ країни Жерар Колон розлучився з кріслом мера Ліона, другого за значенням міста Франції. Він очолював адміністрацію цього мегаполісу з 2001 по 2017 рік, лише на рік залишивши пост заради роботи в уряді. Через рік він знову повернувся в Ліон на звичну посаду. Однак в першому турі виборів, що відбувся 13 березня, він зайняв лише четверте місце. Підтриманий ним кандидат від «республіканців» серйозно поступився у другому турі представнику екологістів Грегорі Дусі.

Перемога дісталася партії «Європа — Екологія -» Зелені «(EELV) і в Бордо, який довгий час вважався цитаделлю правоцентристів. 28 червня новим главою міської адміністрації був обраний кандидат EELV П’єр Юрмік. У той же час Лілль встояв під натиском «зелених»: там мандат мера знову отримає соціалістка Мартін Обрі, яка очолює цей місто вже більше 19 років.

Правлячої же партії «Республіка на марші» не вдалося в умовах пандемії зміцнити свої позиції, оскільки її політики були зайняті проблемами на національному рівні. Майже у всіх великих містах, включаючи Париж, партію чекала низка невдач. Лише в Гаврі перемогу здобув прем’єр-міністр країни Едуар Філіп.

Глава уряду поки не став публічно висловлюватися щодо майбутніх планів. Однак раніше він допустив, що може покинути прем’єрське крісло в разі обрання мером, але залишає це рішення на розсуд президента Франції Еммануеля Макрона. У той же час Філіп дав зрозуміти, що готовий продовжувати керувати урядом, надавши реалізацію передвиборчих обіцянок в Гаврі своїй команді.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...