На саміті «нормандської четвірки» обговорять територіальну приналежність Криму

На саміті «нормандської четвірки» обговорять територіальну приналежність Криму

Проривних ідей в проекті резолюції за підсумками саміту «нормандської четвірки» немає, заявив віце-прем’єр України з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба.

За його словами, все буде залежати від результатів переговорів лідерів країн. Такий документ, додав політик, готують заздалегідь, щоб було «м’ясо, яке можна доповнювати». Він також розповів про проект підсумкового комюніке для зустрічі лідерів країн «нормандської четвірки». Про це повідомляє канал ICTV.

«Я вам відверто скажу, що цей документ не містить якихось суперпроривних ідей», – заявив український політик.

Кулеба додав, що зараз проект підсумкового документа «дуже дипломатичний». Він також зазначив, що комюніке готують заздалегідь, це своєрідне «м’ясо, [яке] можна доповнити», зазначив чиновник.

Саміт «нормандської четвірки» – Росії, України, Франції та Німеччини – пройде в Парижі 9 грудня. Такий формат переговорів по ситуації на Донбасі існує з червня 2014 року. Тоді в ході святкування 70-річчя висадки військ союзників у Нормандії глави цих держав вперше обговорили врегулювання конфлікту на сході України.

Крім Донбасу глави чотирьох держав обговорюють і інші теми. Президент Володимир Зеленський раніше заявив, що сподівається поговорити про територіальну приналежність Криму – причому за участю США. У Кремлі, проте, заявили, що обговорення теми Криму з Україною вважають неможливим в будь-якому форматі.

“Тут ніякої реакції Кремля бути не може. Ну і, власне, будь-яке обговорення теми Криму неможливо. Про це неодноразово говорилося на самих різних рівнях. Ніякої тут немає різниці, в якому форматі ставити це питання”, – підкреслив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Варто зазначити, що для зустрічі лідерів «нормандської четвірки» Києву необхідно діяти відповідно до «формулою Штайнмайєра», яка була узгоджена представниками контактної групи по врегулюванню в Донбасі. У «формулі» прописаний механізм надання Донбасу з боку Києва особливого статусу. Основна ідея угоди – демократичні вибори відповідно до стандартів ОБСЄ на території самопроголошених ДНР і ЛНР.

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в зазначених районах повинен тимчасово вступати в силу в день голосування, а коли ОБСЄ визнає їх легітимність – стати постійним.

Для реалізації «формули» Київ разом з ДНР і ЛНР погодили розведення військ в населених пунктах Золоте і Петровське – ще одна умова зустрічі «нормандської четвірки». В даний час відведення сил був виконаний в обох селах, тепер військові під контролем ОБСЄ повинні приступити до розмінування територій у лінії розмежування.

Колаж Gazeta.ru

Поділитись