На Кабмін подали до суду через карантинні обмеження

Окружним адміністративним судом міста Києва розглядається справа за позовом Михайла Головка до Кабінету Міністрів України щодо часткового скасування Постанови КМУ № 211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Даною Постановою Кабінет Міністрів в порушення гарантій, встановлених Конституцією та Законами України ввів значний перелік заборон для громадян України.

«Можливість введення таких заборон є очевидно антиконституційною, не кажучи вже про те, що це не компетенція Кабміну», — повідомив Головко.

Тому у рамках позову оскаржуються найбільш кричущі заборони та порушення прав громадян:

— Заборона відвідування закладів освіти (порушення права на освіту — ст. 53 Конституції);

— заборона на відвідування громадських місць, заборона пересування у транспорті, зупинення громадського транспорту (порушення свободи пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України – ст. 33 Конституції);

— заборона відвідування релігійних заходів (порушення релігійних свобод – ст. 35 Конституції);

— заборона роботи суб’єктів господарювання (порушення права на підприємницьку діяльність – ст. 42 Конституції);

Такі заборони окрім порушення норм Конституції порушують також норми Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та норми профільних Законів України.

Тому Михайло Головко звернувся до суду з вимогою скасувати дану Постанову 211 в частині обмеження прав людини і громадянина.

Наразі проведено перше засідання у справі – судом заслухано позиції сторін, вирішено питання про витребування доказів. Прикметно, що у даній справі Кабінет Міністрів очевидно зацікавлений у затягуванні справи, керуючись простим принципом, що поки суд буде розбиратися, карантинні обмеження будуть діяти.

Судом призначено наступний розгляд справи на 14.09.2020 року.

Показово, що у суді розглядається вже більше 20-ти справ щодо скасування Постанови 211, проте жодного рішення ще не винесено, при цьому конституційність даної Постанови перевіряється вже і Конституційним судом України.

«Я оскаржую в суді постанову Кабміну щодо карантинних заходів, оскільки замість реальної боротьби за здоров’я людей влада бореться за протягування непопулярних законів та освоєння коштів виділених на стримування епідемії… Перенесення судового засідання на 14 вересня — це яскраве свідчення того, що задля узурпації влади і залякування населення влада прагне якомога довше зберігати карантинні заходи! Постанова про карантин є незаконною і суперечить Конституції та правам людини», — заявив Михайло Головко.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...