На акціях на підтримку Навального затримали понад 10 тисяч осіб

Телеграм-канал Baza з посиланням на МВС повідомляє, що тільки в Москві під час акції в день винесення вироку Олексію Навальному було затримано 1 429 осіб.

На сайті відомства такої цифри немає. Втім, там немає ніяких цифр по затриманим 2 лютого. Свою статистику веде правозахисна організація «ОВС-Інфо». За її даними, на всіх трьох акціях на підтримку Навального по всій країні були затримані понад 10 тисяч осіб, розповів Business FM координатор групи моніторингу «ОВС-Інфо» Григорій Дурново:

«Відразу повинен обмовитися, що наші дані неповні і неточні, особливо це стосується 23 і 31 січня, тому що з таким розмахом затримань, з таким потоком інформації ми не стикалися ніколи. І хоча ми працюємо над тим, щоб посилити наші потужності, все одно їх для того, щоб все покрити і, крім того, ще й вивірити, перевірити і представити в найкращому вигляді, більше наближеному до реальності, не цілком вистачає. Тобто для цього потрібно досить багато часу, багато сил. Тому ми можемо говорити тільки про ту частину інформації, за яку ми відповідаємо, яку перевірили наші аналітики. І таким чином, виходить, що, за нашими даними, повторюся, неповним, всього на цих трьох акціях затримали більше 10 тисяч чоловік».

За заарештованим питання ще складніше. Суди все ще продовжують виносити рішення. Але, за даними того ж «ОВС-Інфо», після акції 31-го числа в Москві заарештовано було понад 360 осіб, ще приблизно 200 — в Петербурзі. Масштаби затримань і арештів добре ілюструє той факт, що тільки в спецприймальнику в Новій Москві в Сахарова знаходяться 506 росіян, при тому, що їх там взагалі не повинно бути. Цей спецприймальника створений для розміщення іноземних громадян. Зараз родичі заарештованих намагаються вирішити проблему доставки в камери передач. Зробити це важко, люди шикуються в довгі черги з десятків людей і створюють спеціальні чати, в яких домовляються про те, що потрібно передати відразу на всю камеру. Ось що розповіла Business FM Олександра, подруга одного з арештованих:

«Забрали 31-го, ночували в ОВС, 2 лютого відправили вже в Сахарове. Ніч вони провели в машині ДАІ на вулиці, тільки о сьомій ранку їх заселили в тимчасову камеру. Дуже важко передавати щось. Серед родичів [заарештованих] дуже багато літніх людей, жінок, матерів — всі стоять на морозі, ні туалету, нічого. Мені здається, деяким з родичів складніше навіть, ніж тим, кого посадили, це і морально, і фізично дуже складно. Ми ночували спеціально в готелі, зняли там поруч готель. О сьомій ранку стояли вже шостими в черзі. Люди з четвертої ранку там займали місце».

Не всім близьким заарештованих вдається швидко знайти своїх рідних. Так, петербурженка Анастасія протягом трьох діб взагалі не розуміла, де її чоловік. На четверту добу вона знайшла його в одному з спецприймальників.

Що стосується статей, за якими учасники неузгоджених мітингів і маніфестацій отримують арешти, то це в основному стаття 20.2 КоАП. І на цей раз суди дуже часто виносять рішення саме по шостій частині цієї статті. П’ята частина легше — це просто участь. Вона передбачає штраф. Шоста ж — це те, що пов’язано з перекриттям доріг і створенням перешкод для руху пішоходів і транспорту. Причому, як пояснили Business FM юристи, якщо на неузгодженої акції хтось виходив на проїжджу частину, то вважається, що виходили все.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...