МЗС Словаччини виступив із декларацією з нагоди 100-річчя підписання Тріанонського мирного договору

МЗС Словаччини виступив із декларацією з нагоди 100-річчя підписання Тріанонського мирного договору

Сьогодні, 4 червня 2020 року, минуло 100 років з часу підписання Тріанонського мирного договору, який підтвердив розпад Австро-Угорщини та виникнення держав-правонаступниць, у тому числі Чехословаччини та Угорщини, держав, що виникли у 1918 році після закінчення Першої світової війни.

З цієї нагоди відзначається не тільки те, що сталося після закінчення цієї війни, але й те, що спричинило її і що призвело до розпаду Австро-Угорщини. Тріанонський договір був підписаний між державами-переможцями, їх союзниками та новою Угорщиною. Чехословаччина вже функціонувала як держава в той час, мала чітко визначені кордони і вважалася союзником.

Чехословаччина, Угорщина та інші держави-наступниці Угорщини були визнані договором суверенними державами з усіма правами. Це дало словацькій нації, якій загрожувало насильницька асиміляція після австро-угорського врегулювання, історичний шанс на розвиток, західну та демократичну орієнтацію, якої вона раніше не мала.

Нинішня Словацька Республіка – це демократична держава, заснована на громадянському принципі, що визнає індивідуальні свободи, тоді як кожен громадянин має однакові права. Крім того, особи, які належать до меншин, мають права, що випливають із міжнародних конвенцій, а також права, що виходять за рамки міжнародних стандартів.

Напередодні ювілею Прем’єр-міністр Словацької Республіки Ігор Матович зустрівся з важливими представниками словацьких угорців у Братиславському замку, щоб переконати їх у тому, що уряд Словацької Республіки готовий захищати права угорських громадян та зверне увагу на їх захист та розвиток. Він закликав до взаємної співпраці та розуміння всіх громадян Словацької Республіки, незалежно від національності.

“Словацька Республіка продовжує бути зацікавленою у розвитку добросусідських та дружніх відносин з Угорщиною, як це визначено в Основній угоді, підписаної між двома країнами. Підписавши її в 1995 році, була закрита тема Тріанона. Як член Європейського Союзу та інших міжнародних демократичних інститутів, ми хочемо разом з Угорщиною шукати майбутнє, а не минуле, що є повчальним, але не завжди надихаючим для конструктивної політики”, – йдеться у декларації.

Як заявив міністр закордонних та європейських справ Словацької Республіки Іван Корчок під час переговорів у Будапешті, різний погляд на цю подію не повинен залишатися тягарем для відносин, і від представників обох держав залежить подальший розвиток сильних і взаємовигідних міждержавних зв’язків для всіх наших громадян.

Поділитись